Новини

ГРОМАДСЬКИЙ  МОНІТОРИНГ: З  роботою допомагатиме кар’єрний радник

Архів
2 переглядів

    Із січня в Україні в усіх державних центрах зайнятості розпочали роботу кар’єрні радники – їхнє завдання полягає в допомозі кожному охочому ефективно працевлаштуватися. Реформа, яка розроблялася за участю фахівців із Міжнародної організації праці, орієнтована на індивідуальний підхід до безробітного клієнта та покликана усунути паперову тяганину. Центр громадського моніторингу та контролю дізнався, як нововведення діятиме в Україні.

Від зайвої бюрократії – до реального працевлаштування

Чимало дипломованих фахівців скаржаться на проблеми із пошуком гідної роботи. Лише в Києві на облік служби зайнятості торік стали майже 14 тисяч випускників. Із них 11,6 тисячі здобували освіту у вишах. Фахівці констатують, що допомога рідних та знайомих досі лишається найпопулярнішим методом із пошуку роботи в Україні – для усіх категорій безробітних, навіть тих, що мають значний досвід.

Держава вирішила відреагувати на ситуацію на ринку праці реформуванням служби зайнятості за участю закордонних колег. За словами експертки Міжнародної організації праці Валлі Корбанезе, співробітники цього органу відтепер переходять від бюрократії до встановлення партнерських  стосунків між роботодавцями та шукачами роботи.

Нова модель обслуговування служби зайнятості ґрунтується на профілюванні особистих потреб, індивідуальному плануванні зайнятості. Досі вся увага співробітників ДСЗ була спрямована на збір даних та заповнення форм. Відтепер основні зусилля співробітників центрів зайнятості  спрямовуватимуться на працевлаштування клієнта, а не на контроль виплат матеріальної допомоги.

План для свідомого пошуку роботи

Головне завдання кар’єрного радника, як пояснили в Міністерстві соцполітики, – забезпечення особистого підходу до кожного клієнта служби зайнятості. Урядовці переконані, що ці зміни підвищать якість послуг з планування кар’єри, оскільки враховуватимуть реальні можливості та бажання шукачів роботи.

Для ефективного пошуку складатимуться плани-програми, відповідно до яких співробітник центру зайнятості допомагатиме клієнту визначити навички та переваги на ринку праці для самостійного пошуку роботи. Поради стосуватимуться підготовки до співбесід, складання резюме, обрання навчальних закладів чи курсів для підвищення компетентності.  Згідно з урядовою програмою,  такий радник стане ланкою, яка пов’яже шукача з потенційними роботодавцями, освітніми закладами або ж приватними агентствами зайнятості.

Гідна зарплата замість грошової допомоги

Наразі у Мінсоцполітики констатують, що рівень безробіття в Україні почав поступово знижуватися, чому посприяло поступове підвищення зарплат.

В уряді підрахували, що для стабілізації ринку праці середня зарплата в Україні має бути не меншою за 15000 гривень – на цей рівень держава планує вийти за три роки. У владі також закликають роботодавців підвищувати рівень окладів, щоб зупинити відтік кваліфікованих кадрів за кордон.

За даними Держслужби зайнятості, в Україні найчастіше шукають роботу випускники правничих галузей, соціальних та гуманітарних наук. Тому експерти радять абітурієнтам бути більш прагматичними у виборі фаху та орієнтуватися на потреби ринку. Вони виділяють шість професійних сфер, які є лідерами з кількості вакансій в Україні. Це «ІТ», «торгівля», «виробництво, інженери, технологи»,«продажі – клієнт-менеджмент».

Тим часом досвідченим фахівцям кадровики рекомендують навчитися презентувати себе роботодавцям, не боятися підвищувати кваліфікацію та постійно розвивати свої навички, оскільки ринок праці постійно змінюється.

Власне, інститут кар’єрного радника має на меті допомогти клієнтам центрів зайнятості правильно оцінити стан ринку праці, щоб знайти відповідну до потреб і бажань роботу.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up