На головну Новини Гуляють у Шистові вулицями лебеді

Гуляють у Шистові вулицями лебеді

293

У Шистові лебеді вільно ходять вулицею та харчуються у добрих людей, а Руснів облюбували чайки та лелеки.

Фотофактом із життя сімейства лебедів поділились наші читачі, котрі їздили на шистівський став відпочивати. Щоб вияснити деталі, ми зателефонували до Галини Оніщук, яка багато років працювала директором сільського клубу. Жінка підтвердила, що це явище не цьогорічне, уже кілька років її колишня сусідка Лідія Гарасим підгодовує лебедів, що мешкають на ставку у цьому селі. Та й інші місцеві жителі з радістю їм допомагають.

- реклама -

Крім того, розповіла жінка, не менш цікаві події трапляються і в селі Руснові, де вона тепер мешкає. Якраз навпроти її домівки минулого літа на водоймі жили 33 прекрасні лебеді, а десь ближче до кінця серпня – налетіли лелеки, які саме збирались у вирій. Перелічити цих птахів Галині Леонідівні уже не вдалося, бо було їх не менше як із пів тисячі. «Як вони без компасів та телефонів так гуртуються?», – дивується жінка. Вона розповідає, що вожак лелечої зграї підходить до кожного особисто, ніби запитуючи, чи має той сили вирушати в далеку дорогу, слабких особин відсторонюють від гурту. А ще у Руснові навесні було засилля чайок, ну чистісінько як на морі. «Вони сподівались, що поживляться мальком, яким зазвичай зарибнюють ставок, але так водойму планують чистити, проводити реконструкцію берегів, то й риби не запускали»,  – розповіла Галина Оніщук.

Отож, любі читачі, якщо раптом дорога приведе вас у Шистів, а в іншу пору – у Руснів, не забудьте прихопити шматок хліба для птахів – позитивні емоції від спілкування з пернатими вам гарантовано!

Юлія ПАШКОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

шість − 5 =