Новини

Гумором і піснями підкорюють публіку зимнівські «Молодички»

Архів
38 переглядів

День села чи громади, фольклорний фестиваль чи святковий ярмарок – без них не обходиться жодне культурне дійство Володимирщини. Наприкінці минулого року жіночий вокальний колектив села Зимне «Молодички» відсвяткував дванадцять років із часу створення. І це стало чудовою нагодою поговорити про життя і творчість талановитих і яскравих жінок, які своїми піснями і колоритним гумором запалюють великі й малі сцени нашого краю.

Заснувала колектив Валентина Гонтарук, яка впродовж багатьох років завідувала Зимнівським будинком культури. Під її чуйним і професійним керівництвом «Молодички» розвивалися, створювали цікаві і веселі постановки, відкривали все нові й нові сцени та закохували у себе глядачів. За ці майже десять років, впродовж яких вона опікувалася колективом, зимнівські артистки співали на вечорницях і на концертах, розважали гостей різноманітних заходів, створили свій стиль, в якому поєднується традиційна українська мелодика і добірний гумор, “зробили” собі ім’я, знане далеко поза межами Зимна.

Наразі пані Валентина відійшла від творчих справ, організаційними моментами займається Лілія Панасюк. Разом з нею колектив “Молодичок” складають Людмила Просіцька, Наталя Гонтарук, Валентина Юрчук, Валентина Сівак, Ірина Охримчук та Юлія Панасюк.

Усі вони працюють у різних сферах, переважно не пов’язаних з культурою чи творчістю. Та й удома різних клопотів мають чимало, адже у селі домашнє господарство тримається на жіночих плечах. Та, закінчивши роботу і впоравшись із домашніми справами, збираються на репетиції і перетворюються на справжніх артисток. Намагаються узгодити свій графік так, аби кожній було зручно. Репетиції у них відбуваються частенько. А ще разом шиють одяг, складають програми виступів, пишуть і розучують новий матеріал. Адже в аматорського колективу немає свого костюмера чи художника-оформлювача: весь реквізит до дрібничок створюють своїми руками.

– У нашому репертуарі – українські пісні. Є народНі, а є й більш сучасні, – розповідає Лілія Панасюк. – Робимо ставку на гумор, адже саме він завжди допомагає виживати й не втрачати оптимізму навіть у нелегкі часи. Тому намагаємося зарядити позитивом наших глядачів. Із захватом сприймає публіка діалоги наших куми Параски та куми Палажки на актуальні теми. До вподоби глядачам припала «Циганська феєрія», з якою ми вийшли у фінал конкурс «Битва талантів», дуже люблять сценку «Султан приїхав в Україну». Ми жартуємо про те, що цікавить і хвилює людей, тому наша творчість їм близька.

Для «Молодичок» 2019 рік був багатим на фестивальні виступи. Так побували на Європейських днях добросусідства, влаштували сольний концерт для відпочивальників у санаторії «Лісова пісня», виступали на Дні Зимнівської ОТГ та «Гостинний-фесті», “Українському коровай-сузір’ї” та “Смаковиці по-володимирськи” і багатьох інших. А ще мали десятки персональних запрошень виступати на родинні свята та корпоративні святкування, де на співучих, веселих і колоритних «Молодичок» завжди чекають з великою радістю.

Що побажає для себе колектив у новому році? «Хочеться трохи розширити свої творчі горизонти, – каже Лілія Панасюк. – На Волині нас уже знають і тепло зустрічають. Та хотілося б виступів і за її межами. Будемо старатися у 2020 році ці задуми і мрії втілити в життя».

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up