На головну жінками ГВ-консультантка: «Годувати грудьми не можуть лише чотири відсотки жінок»

ГВ-консультантка: «Годувати грудьми не можуть лише чотири відсотки жінок»

750

27-річна володимирчанка Оксана Соловей за один рік опанувала одразу дві поки що рідкісні для нас, але дуже потрібні професії – консультантки із грудного вигодовування та перинатальної інструкторки. Завдяки ґрунтовним знанням, які змінили її погляд на материнство, тепер вона має змогу допомогти багатьом жінкам ретельно підготуватись до пологів та правильно організувати грудне вигодовування.

-Ще коли навчалась у Володимир-Волинському педколеджі, то мені дуже сподобалась почута на парах з педагогіки ідея щодо організації роботи з батьками. Адже, окрім батьківських зборів, є ще багато різних методів роботи, і один з них називається «батьківський університет». Мене це настільки захопило, що сіла і сама прописала всю програму занять для батьків, присвячених дитячій психології. Але відклала цю ідею на потім, бо вважаю, що вчити батьків мають ті, хто теж є батьками, – розповідає Оксана.

- реклама -

Із народженням сина жінка зрозуміла, наскільки гостро перед молодими матусями постає така проблема, як нестача спілкування та підтримки у питаннях, що стосуються материнства та догляду за дитиною. Адже з різних джерел часто доводиться чути абсолютно протилежну інформацію, через що буває важко розібратись, як діяти у тому чи іншому випадку.

Аби не пересихали «молочні ріки»

Одного разу Оксана натрапила на інформацію про те, що є спеціалісти, котрі допомагають і підтримують жінок у період лактації. Навіть більше – цю спеціальність можна опанувати в одній із двох існуючих в Україні шкіл, котрі видають свідоцтва консультантів із грудного вигодовування. Тож коли дитина підросла, Оксана вирішила пройти навчання у школі від ГО «Молочні ріки України», яке закінчила у травні минулого року, прослухавши 150 годин лекцій про грудне вигодовування та пройшовши відповідну практику з роботи із матусями.

«Консультант із грудного вигодовування – це, перш за все, не медик, – наголошує Оксана, – тому не маю права призначати мамам ліки. Можу тільки відрізнити нормальний стан від паталогічного і, у разі потреби, рекомендувати візит до лікаря. Натомість моє головне завдання – популяризація грудного вигодовування, яке є величезним вкладом у здоров’я та імунну систему дитини. Не в останню чергу через агресивну політику маркетингу виробників штучних сумішей тепер дуже мало жінок в Україні годують грудьми. Тому пояснюю клієнткам, для чого потрібне грудне вигодовування, які його переваги, а вже тоді допомагаю його правильно організувати», – розповідає консультантка.

Із мамами консультантка працює на усіх етапах лактації, але найкраще першу зустріч почати ще з вагітності, аби правильно налаштуватись та розвіяти можливі страхи. Слушними порадами та рекомендаціями ГВ-консультантка допоможе у випадку недобору ваги дитиною, нестачі молока чи при лактостазі, а також розкаже, як правильно вводити прикорм та завершувати лактацію.

«Чомусь багато жінок зараховують себе до так званої «немолочної породи» через те, що їхні мами не годували, тому і вони не зможуть. Насправді таких жінок, які не можуть годувати груддю за медичними показами, лише чотири відсотки. Усі решта можуть. Дуже важливо, щоб дитину одразу після пологів приклали до грудей і не догодовували сумішшю. Три кити грудного вигодовування – правильні прикладання, нічні та годування «на вимогу». Не раджу також використовувати пустушки та соски, аби не псувати правильне і ефективне прикладання», – радить жінка.

Клієнти Оксану Соловей знаходять через соціальні мережі та за рекомендаціями знайомих. Уже рік, відколи жінка отримала свідоцтво, ні дня не минає без телефонних консультацій із матусями, а у деяких випадках виїжджає до клієнток додому. Часто Оксану запрошують читати лекції, під час яких вона спростовує безліч міфів щодо грудного вигодовування і пояснює, чому варто користуватись цим даром природи. А нещодавно після піврічного навчання жінка отримала новий сертифікат– перинатального консультанта.

Курси із підготовки до пологів дають упевненість

– У нашому суспільстві якось не дуже прийнято готуватись до пологів та й до самого зачаття. Більшість сподіваються на те, що материнський інстинкт підкаже, та й інші, мовляв, якось народжували, тож і я народжу. Але не готуватись до пологів насправді є нерозумно, адже коли хочемо навчитись їздити на автомобілі, то беремо уроки в інструктора, не надіючись, що якось воно піде саме собою, – зазначає перинатальна консультантка.

Майбутнім мамам Оксана Соловей радить не читати у мережі «страшилок» про пологи, адже чомусь позитивним досвідом діляться набагато менше. Аби допомогти вагітним жінкам розібратись у величезному потоці інформації, що є зараз в Інтернеті, та підкувати їх необхідними для кожної мами знаннями, перинатальна консультантка відкрила у Луцьку, де мешкає уже протягом дев’яти років, офіс для проведення таких курсів. Та карантин скорегував ці плани, отож тепер для своїх слухачів Оксана проводить онлайн заняття, перевагою яких є те, що долучатись можуть жінки з різних міст України.

Працювати з клієнтками перинатальна консультантка починає, як правило, у другій половині вагітності, коли жінка більше налаштована на пологи. Проте не виняток, коли на курси приходять і невагітні, котрі просто хочуть підготуватись до материнства заздалегідь, навіть якщо і не планують народжувати найближчим часом.

Завдяки таким курсам жінки дізнаються, як розвивається в утробі дитинка, як батьки вже можуть з нею взаємодіяти, як боротись з токсикозом, як запобігти розтягам, як зрозуміти, що час уже їхати у пологовий, та багато іншого. Проводяться заняття із застосуванням різних психологічних вправ та арт-терапії. Та, окрім цінних знань, найголовніше, що дають такі заняття, – це впевненість у собі, адже після курсів жінка знає, що з нею відбувається і чого чекати під час пологів.

Як зазначає консультантка, попри те, що зараз дуже популярно народжувати з партнером, далеко не усіх чоловіків варто брати з собою до родильної зали. Вирізняються декілька типажів, від яких жінці під час пологів не буде жодної користі: «Шварцнегер» – це чоловік, який дуже любить усе контролювати, тож робитиме це і під час пологів, нервуючи дружину та медперсонал, а це нікому не потрібно, адже перебіг родової діяльності багато у чому залежить від психологічної обстановки; «Егоїстичний коханець» – якщо чоловік під час інтимної близькості турбується лише про власне задоволення і не вміє дослухатись до бажань та потреб жінки, то допомоги і під час пологів від нього чекати не варто; «Вразлива натура» – від творчих, емоційних чоловіків, які можуть втратити свідомість від краплини крові, теж толку на пологах небагато.

«Якщо жінка може народжувати за життя декілька разів, то для дитини – це єдиний сценарій, за якого вона з’являється на світ. І для цього вона виконує величезну роботу, проходячи через родові шляхи. Завдання мами – допомогти їй і зробити так, щоб все минуло максимально легко та природно. А щоб материнство розпочалось з приємних емоцій, то до цього треба готуватись заздалегідь», – підсумовує Оксана.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пятнадцять − 7 =