Те, що ще на початку тижня було лише непідтвердженими чутками  та інформацією з неофіційних джерел, учора таки сталось – Президент України Петро Порошенко вперше за час своєї каденції побував на Волині, не оминувши своєю увагою і Володимирщину, де перерізав стрічку на новозбудованому насіннєвому заводі інженерно-агрономічного комплексу ТОВ «П’ятидні».

Учора село П’ятидні важко було упізнати – на відстані у кожних кілька метрів пости правоохоронців, десятки автобусів, дорогих і не дуже автомобілів, що снували туди-сюди та спантеличені місцеві жителі, чиє село раптом опинилось у самому епіцентрі подій у зв’язку із візитом Петра Порошенка на місцеве сільськогосподарське підприємство.

- реклама -

Вже за годину до передбаченого протоколом приїзду, а точніше прильоту Президента України, на території нового потужного підприємства почали збиратись перші особи області, міста та району, а також керівники державних установ, духовенство, студенти Володимир-Волинського педколеджу та журналісти. У багатьох в руках парасольки, адже прогноз погоди віщував цього дня грозу, утім вже через дві години очікування гелікоптерів у небі під гучне звучання патріотичних пісень, саме вони рятувати голови від можливості отримати сонячний удар.

Схвильований, але усміхнений бігає територією заводу головний винуватець події – керівник ТОВ «П’ятидні» Валерій Діброва. Опинившись у щільному кільці журналістів, розповідає про своє дітище – потужний інженерно-агрономічний комплекс із капіталовкладенням понад півтора мільйона євро, створити який задумав ще декілька років тому на території тракторної бригади колишнього колгоспу. В Україні працює  лише п’ять подібних підприємств, на звання кращого з яких нині претендує саме п’ятиднівський, адже створений за прикладом передового європейського досвіду у співробітництві з німецькими партнерами. Продуктивність заводу – 10 тонн насіння зернових за годину. Тут виготовлятимуть насіння пшениці, ячменю, жита, овесу, гороху, сої та ріпаку, яким планують забезпечувати Волинь і в перспективі всю Західну Україну.

На думку Валерія Діброви, це було правильне рішення показати Президенту, що не зважаючи на війну, аграрний бізнес в Україні живе та розвивається. Зізнається, що знав про візит Петра Порошенка на своє підприємство за чотири дні до цієї події, тож наполегливо готувались цілим колективом і вдень та уночі.

Розпочалась третя година очікувань, як нарешті вимкнули патріотичні пісні, а в небі загуркотіли один за одним три гелікоптери, котрі приземлились на майданчику поруч із заводом. Ще декілька хвилин і з-за рогу з’являється усміхнений Петро Порошенко – вітається із натовпом, тисне кільком глядачам із перших рядів руки і йде до спеціально облаштованої трибуни. Лейтмотивом виступу Президента, який перед тим, як прилетіти у П’ятидні, вже встигнув побувати на митному переході «Ягодин», став безвізовий режим при перетині кордону із європейськими країнами. Петро Порошенко наголосив на важливості цієї історичної події, яка є символом того, що ми остаточно відійшли від пережитків радянської імперії та повертаємось до європейської родини. Також гарант зазначив, що здійснюючи візит на Волинь, не міг не відповісти на запрошення свого давнього друга Валерія Діброви взяти участь у відкритті заводу. Тим паче, що сільське  становить господарство та аграрний комплекс є нині опорою економіки країни, адже  становить 12 відсотків ВВП.


Після символічного перерізання стрічки та невеликої екскурсії одним із приміщень заводу, Президента запросили до апаратної, де йому провели інструктаж із запуску та устаткування та довірили натиснути кнопку на комп’ютері. По завершенню офіційної церемонії відкриття, Петро Порошенко ще декілька хвилин охоче спілкувався з натовпом та був ініціатором кількох групових світлин на пам’ять.

Вже за декілька хвилин знову загуркотіли і здійнялись у небо гвинтокрили. На Президента уже чекали у Луцьку у тамтешньому ДЮСШ, де він мав відвідати тренування члена Національної збірної України «Ігор нескорених» Сергія Торчинського, а опісля – нарада  в приміщенні облдержадміністрації за участю профільних міністрів та керівників галузевих структур щодо створення належних умов для реалізації громадянами України права на безвізове відвідування країн Євросоюзу на міжнародних пунктах пропуску.

P.S. Мешканці села П’ятидні спостерігали за Президентом лише у небі, коли той пролітав над їхніми головами. Запитую хлопчину, який саме знімав президентський гвинтокрил на свій мобільний телефон, про враження від візиту керівника держави, на що той знизує плечима: «Та що нам той візит, от якби хоч нас пустили на зустріч із ним…».

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

сім + 10 =