У вівторок міський голова Петро Саганюк традиційно зустрівся з журналістами місцевих ЗМІ і відповів на їхні запитання.
Коли можна чекати закінчення ремонту дороги на вулиці Луцькій? Як відомо, ремонт дороги з обласного центру до нашого міста на особистому контролі голови облдержадміністрації і щосереди з цього питання він скликає наради. Підрядники обіцяють, що впораються у жовтні. Щодо відрізку у нашому місті, то дорожники ще піднімають бордюри, тоді покладуть чистовий шар асфальту, думаю найближчими часом ці роботи завершать.
Жителі вулиці Митіна обурюються, що дорогу розрили, а обіцяного ремонту на ній не роблять. Благоустрій цієї вулиці має виконуватися на умовах співфінансування – половину коштів має виділити міський, половину – обласний бюджет. Однак з останнього вони не надійшли, тому роботи затримуються.
Уже не вперше дорікаєте архітектурній службі за строкатість у забарвленні будинків, зокрема після проведення утеплення стін у них. Бо є для цього підстави, які видно неозброєним оком. Добре, що люди дбають про енергоефективність своїх помешкань, але ж можуть сусіди домовитися хоча б про один тон фарбування у будинку. Адже всі маємо дбати, щоб місто виглядало привабливо.
Підписаний закон «Про освіту» невдовзі набуде чинності. Чи передбачає це якісь зміни у цій галузі у місті? Докорінно цей документ що не вивчений, але реформа освіти, прописана у ньому, передбачає нові рівні і для вчителів, і для учнів. Аналізуючи результати цьогорічного ЗНО, хотілось би більшої ефективності від шкіл № 1 та № 5 нашого міста. І над цим треба працювати. В п’ятій одинадцятирічці матеріальна база чи не найкраща з усіх, але не використовується на повну потужність. Думаю, для залучення більшої кількості учнів там слід продумати нові форми роботи, скажімо, довготривалу групу продовженого дня чи підготовчу групу для дошкільнят. У цім варто брати приклад з дирекції школи-інтернату «Центрі освіти та соціально-педагогічної підтримки», яка постійно у пошук у, щось впроваджує, змінює.
Вже є офіційне повідомлення у пресі, що госпітальних округів у нашій області буде лише три?.. Так, урядом прийнято таку постанову Вважаю, що цей розподіл некоректний, у ньому не враховано географічних нюансів. Думати треба на про кількість, а про забезпечення належної якості обслуговування. От як людині з Локач, та навіть зі Стенжарич, Микитич добиратися до Нововолинська? При проведенні будь-якої реформи слід враховувати насамперед інтереси громади, а не чиновників. Принаймні, потрібно було сформувати госпітальні округи хоча б у чотирьох містах обласного підпорядкування. У нас же буде потужна військова частина, кордон неподалік. Але, як би не було, свою лікарню ми й надалі підтримуватимемо. Тут вже завершується ремонт харчоблоку, який невдовзі покажемо засобам масової інформації, а через них – і всій громаді. На жаль, у нас, на мою думку при задекларованому реформуванні подекуди перегинають палицю.
Що маєте на увазі? Приміром, як з передачею коледжів на обласний бюджет. Таких навчальних закладів у області є десять. На їх утримання потрібно навіть не сто мільйонів гривень, про що вже бідкається обласна влада, а, як на мене, утричі більше. Запитував про їхні річні потреби директора нашого агротехнічного коледжу, то він сказав, що вона сягає до 30 мільйонів гривень. Зверху хочуть і фінансування пільг, які надає держава, передати на місця. Вже до нас звертаються залізничники, щоб компенсувати безплатний проїзд пільговиків у приміських поїздах. Досі кілька десятків мільйонів гривень не повернуто за надані субсидії… То добра така децентралізація! Виходячи з цього, думаю, що цей і минулий рік ми згадуватимемо, як дуже добрі для міста. Бо навряд чи у наступні зможемо стільки зробити.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.