На головну Досліджуємо проблему Хочете зберегти двір? Створюйте ОСББ

Хочете зберегти двір? Створюйте ОСББ

401

По суті, обидва описаних нижче випадки за своїм змістом перекликаються. Тут і про зрізані дерева, і про право на узаконення прибудинкових територій. Щоб з мешканцями багатоквартирних будинків рахувалися, деколи не вистачає конкретного документу. Ну і їх активної участі у житті двору.

ЗАМІСТЬ БУЗКУ ВИСАДЯТЬ ЯЛИНКИ

- реклама -

До редакції нещодавно завітали мешканці будинків на Роксолани, 4 і Данила Галицького, 17. На розі цих двох вулиць колись була ділянка, яку дехто використовував як город, росли акації, мешканці двору вибивали килими, а малі діти мали де погуляти. Часи ті минули, зазначений шмат землі ще у 2008 році було продано з аукціону. Та потім у нього появився новий власник. Він вирішив побудувати магазин. Причому розпланував і використання прилеглої ділянки, яка, по суті, завжди була частиною двору і не є у його власності. Не питаючи згоди мешканців, нещодавно там зрізали рядок дерев – два горіхи, два бузки і абрикос.

   Людей це обурило. Крайня у дворі лавочка стоїть тепер оголеною спиною до цього куска землі, замість бузку, що ріс над нею і закривав від сонця, а навесні наповнював округу чарівним ароматом, тепер стирчать самі струпаки. Від решти дерев нема і сліду – їх відразу ж і викорчували. «Що за несправедливість? Де тепер відпочивати бабусям чи мамам із дітьми? Чому ніхто не спитав нашої думки?» – ось деякі із запитань, які поставили нам Віра Целиковська і Лілія Костяхіна. Людям, які садили ці дерева і дбайливо доглядали роками, на все це дивитись боляче.

   За коментарями газета звернулась до кількох посадовців і до самого підприємця. З’ясувалось, що зазначена ділянка і справді перебуває у комунальній власності міста, і саме тому підприємець Богдан Білецький звернувся у міську раду за дозволом зрізати згадані дерева – вони би заважали, адже саме тут буде центральний вхід у магазин, який він будуватиме. Заїзд для транспорту буде з протилежного боку.

Начальник УЖКГ міста Віктор Фіщук показав відповідне рішення міськвиконкому, запевнив, що на об’єкт виходила спеціально створена комісія, яка і погодила зрізання дерев, склавши про це акт. Він пояснив, що якщо візуально стан дерев не вимагає їх знесення, тобто вони не хворі, не уражені шкідниками і не загрожують падінням, особі, яка зацікавлена їх зрізати з певних причин, нараховують суму відновної вартості. Отож підприємець сплатив за знесені дерева 4728 грн. 80 копійок, гроші надійшли на рахунок КП «Троянда» і будуть використані на посадковий матеріал для інших ділянок.  Причому, він зазначив: «Оскільки під горіхами іде водопровід, ми і так рано чи пізно їх би зрізали».

Сам Богдан Білецький на запитання, чому не радився із мешканцями двору, прокоментував ситуацію так. «Тут зробиться все по-європейськи. Замість того бузку будуть посаджені ялинки, щоб цілий рік було гарно й зелено, а не стирчали би там якісь патики. В іншому місці центральний вхід в будівлю зробити не міг, оскільки справа іде дорога. За зрізані дерева я гроші сплатив, міська рада дозвіл на це дала, в газеті було оголошення щодо планів на цю ділянку, ніхто на обговорення не прийшов. Коли «Яровиця» вела тут новий водопровід, коли приїжджали археологи, бачив, який спротив цьому чинили місцеві жителі. А уявіть собі, якби сказав їм про дерева. Вони точно були би проти. Нехай садять на своїй території, це не біля їхнього будинку земля, це не є прибудинкова територія ОСББ, а комунальна власність. Ніяких порушень немає».

Оскільки повернути назад нічого вже не можна, варто хоча би про майбутнє подумати. Тож сам Віктор Фіщук навів приклад двору біля парку Гагаріна, який обгородили свого часу парканом. Коли мешканці дому створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку і узаконили визначені межі земельної ділянки, то мали всі законні підстави обгороджувати свою прибудинкову територію. «Може, аргументи в людей і справедливі: нехай би ріс бузок над лавочкою, і діти гуляли, – сказав Віктор Сергійович. – Але примусити когось реалізувати своє право на безкоштовне отримання в тому числі земельної ділянки ніхто не може. Є один шлях – створити ОСББ, оформити земельну ділянку під юридичну особу, і тільки тоді, грубо кажучи, «качати права».

УЗАКОНИЛИ І ВИРІВНЯЛИ ТЕРИТОРІЮ КОТЕЛЬНІ

Майже одночасно, неподалік від вище описаного місця, було зрізано дерево у дворі будинку 10, що на вулиці Шевченка. Мешканці дому відразу виклали про це інформацію у фейсбуку, зауваживши, що техніка, заїжджаючи на територію, знесла лавочку і пошкодила дітям пісочницю, було викликано поліцію. Та найбільше ця ситуація примусила людей вкотре похвилюватися, адже давно ходить інформація про те, що теплокомуненерго, яке має у цьому дворі свою котельню, планує захопити великий шмат двору. І от цього мешканці найбільше побоюються, бо у зрізаному дереві побачили цьому доказ.

   «Наскільки мені відомо, там розширяється ділянка для складування дров в перспективі для переобладнання котельні під тверде паливо, через неї заходять газові мережі», – пояснив Віктор Фіщук. Начальник управління архітектури Тарас Киба сказав, що при розробці проекту землеустрою щодо передачі у постійне користування ділянки на Шевченка, 8-К (це адреса самої котельні) підприємству теплових мереж усіх законів дотримано. Оголошення про відповідні громадські слухання та оприлюднення рішення щодо розширення меж цієї ділянки у «Слові правди» опубліковані ще у другій половині 2018 року. На жаль, мешканці газету не читають, на такі слухання не приходять.

Ну а керівник «Володимир-Волинськтеплоенерго» Сергій Коба взагалі розвіяв будь-які побоювання громадян. Найперше знову вибачився за поламані лавочку і пісочницю, які ними були відновлені. Щодо дерева пояснив, що був дозвіл на його зрізання, оскільки воно аварійне. А також запевнив, що «ніхто захоплювати двір не має наміру. Не знаю, якою буде котельня, умовно, через 10 років, але у найближчий рік там точно ніяких робіт не заплановано. Ніяких там дров бути не може, бо це газова котельня. А документацію на землю справді виробляли, оскільки її просто раніше не було. І тепер, згідно з документами, відбулось незначне коригування ділянки з боку двору, її просто вирівняли. Ідеться про лічені метри, паркан рухатись нікуди не буде.

Рано чи пізно прийде час, коли доведеться там щось робити, проводити оптимізацію старих приміщень. Але якщо буде запланована якась реконструкція чи будівництво, нині, згідно з законодавством, такі речі обов’язково висвітлюються у пресі, відбувається погодження з мешканцями. Будь-які інвестиційні наміри нині проходять через громадські слухання».

А на всякий випадок і мешканцям вулиці Шевченка, 10 нагадаю історію із модульною котельнею, яку збирались зводити кілька років тому на території двору на Ковельській, між будинками 101, 103, 105 і 107. Тоді саме мешканці цього «квадрату» втрутились у справу і не дозволили її спорудження, підтвердив Віктор Фіщук. Отже, саме в узаконенні своїх прав на прибудинкову територію можна бачити вихід із вище описаних ситуацій.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

 

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × 2 =