На головну Новини Холмщаки збирають кошти на пам’ятний знак

Холмщаки збирають кошти на пам’ятний знак

62

Не тільки у свята холмщаки відвідують свою малу батьківщину, а й постійно їздять  у сусідню державу, щоб  впорядковувати  там православні кладовища. Тільки у травні робили ще двічі.

Ще раніше ми  прибрали на цвинтарях у Мірче та Шиховичах, але вони знову позаростали. Отож розчистили там зарослі, повикошували траву, підбілили пам’ятники. Також у Шиховичах благоустроїли меморіал загиблим воїнам УПА. Як і раніше, нам допомагали ініціативні нащадки холмщаків Віктор Планковський, Борис Романюк та Юрій Грицюк.

- реклама -

Та ще плануємо впорядкувати кладовища у Телятині й Лужкові, а вони мають площу до гектара. За допомогою звертаємося до небайдужих, хто має технічні засоби – бензокосарки і бензопили, бо роботи багато,  без сильних рук не обійтись.

Ще хочу нагадати: триває збір коштів на пам’ятний знак насильно вивезеним українцям з Польщі. Уже відгукнулось немало наших земляків, особливо людей пенсійного віку, які, очевидно, більше пам’ятають про ті часи.

Ми вже писали у газеті про найактивніших благодійників, а нині згадаємо інших. Кошти пожертвувала пенсіонерки Любов Ковальчук та Ніна Заклекта, котра до доброї справи залучила своїх рідних – Маргариту Остапчук з Києва і Ларису Коханську з Луцька. Ці молоді люди з розповідей знають про трагічну історію своїх предків  та свято бережуть про них пам’ять.

Долучайтеся і ви до доброї справи.

Галина БОРБЕЛЮК,

член культурного товариства «Холмщина».

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

12 − один =