Новини
Сьогодні
20.07.2024

Хоробрий доброволець: завершується збір підписів для присвоєння захиснику Ігорю Кузьмюку звання Герой України посмертно

Війна, Головне, Лайфстайл, Новини
524 переглядів

Вдова захисника Любов Кузьмюк з села Мокрець зареєструвала петицію про посмертне присвоєння звання Герой України уродженцю села Турія Турійського району Волинської області, рядовому Кузьмюку Ігорю Анатолійовичу. Посилання на петицію на сайті Офісу президента України – https://petition.president.gov.ua/petition/223708.  На 17 червня зібрано 18503 підписів із необхідних 25 тисяч. На збір підписів залишилося лише 21 день.

Далі публікуємо текст петиції повністю і без змін:

25 лютого 2022 року Ігор Кузьмюк добровільно поповнив ряди військової частини А1008 міста Володимир, виявивши бажання захищати незалежність України, незважаючи на те, що не підлягав мобілізації, оскільки мав на утриманні трьох неповнолітніх дітей (старша дочка вже була повнолітня). Крім того, був людиною з інвалідністю (третя група довічно). Отож рішення про вступ до лав Збройних сил України  прийняв  свідомо  як вияв патріотизму і готовності захищати батьківщину від російських окупантів.

Уже з 27 лютого брав безпосередню участь у бойових діях із забезпечення оборони України у районі населених пунктів Наталівка Житомирської, Новий Буг, Новоолександрівка, Первомайське, Станційне Миколаївської, Новомосковськ, Меліоративне Дніпропетровської, Роздолля, Петрівське Харківської, Васюківка, Берестове, Копані Донецької областей. 5 червня 2022 року під час виконання бойових завдань в оперативно-тактичному угрупуванні «Північ» загинув поблизу села Берестове Бахмутського району Донецької області внаслідок артилерійського обстрілу.

11 березня 2024 року був посмертно нагороджений пам’ятною відзнакою Князівський хрест Героя «Навіки в строю».

Рятувати інших та мужньо боротися –  таким було кредо Ігоря протягом усього його життя, яке в останні місяці стало особливо важливим. Із честю та гідністю він виконав свій обов’язок громадянина, чоловіка й батька, який захищав майбутнє своєї країни, дружини й чотирьох дітей, маючи безліч планів і одну мрію про вільне життя своїх дітей у незалежній Україні. Тому він заслуговує на найвище державне звання Герой України.

Незважаючи на популярну фразу про те, що герої не вмирають, герої завжди помирають найпершими. Одним із таких героїв був Ігор, який назавжди залишиться прикладом вірності й мужності для нас усіх.

Коментарі
Теги: Ігор Кузьмюк, Геой України посмертно, петиція
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up