Новини

ХРАМ У СУСВАЛІ ОПЕЧАТАНО

Архів
65 переглядів

(ОНОВЛЕНО)

   Начальник Володимир-Волинського відділу поліції Михайло Бобик особисто опечатав усі двері храму у Сусвалі в останній день січня.

Таке рішення було прийнято напередодні, під час зустрічі працівників силових структур та чиновників управління освіти та культури, представника народного депутата Ігоря Гузя Андрія Бокоча, голови Оваднівської ОТГ Сергія Панасевича і настоятеля храму, священника ПЦУ Сергія Місана. На запрошення зустрітись за круглим столом не відгукнувся священник від УПЦ Богдан Гнатюк.

З самого ранку у Сусвалі падав дощ, вітер виривав з рук парасолі, та прихильники ПЦУ, хто міг і не був на роботі, вкотре зібрались під церковною брамою відстоювати своє право на храм. Документи на право користування культовою спорудою, розпорядження губернатора про передачу її на баланс громади ПЦУ, а також охоронний договір вони мають. Однак це не є аргументом для представників УПЦ – своїх опонентів до церкви вже рік не пускають. І цього дня вони теж зібрались неподалік, приїхала їм на допомогу і група підтримки – настоятелі храмів сусідніх сіл та з Успенського собору міста. Було й кілька немісцевих чоловіків.

Михайло Бобик попередив, що опечатуватиме храм, попросив ієрея Богдана Гнатюка відчинити браму. Той відповів, що не відкриє церкву «розкольникам і безбожникам», але потім, коли було зірвано замок на огорожі і поліція зайшла на територію, обурився, що його туди не пустили. Він же начальнику поліції зацитував закон, у якому сказано, що рішення щодо зміни конфесії має приймати релігійна громада. А це, згідно зі статутом церкви, – «люди, які регулярно ходять у храм, причащаються, сповідаються і є в послуху у настоятеля». Хто не вважає його своїм настоятелем, «автоматично себе від церковної громади відкинув».

Голова ОТГ Сергій Панасевич принагідно нагадав, як Богдан Гнатюк йому дзвонив рік тому пізно увечері, попереджав про заплановані збори щодо визначення приналежності певній конфесії і просив про це нікому не говорити. Натомість «громада села, яка захотіла провести такі збори, не робила із цього таємниці, оголошення були скрізь розміщені, прийшли усі, хто хотів. І більшістю голосів люди проголосували за українську церкву».

Богдан Гнатюк обурювався: «Голова ОТГ сказав, що буде там, де більшість. Тому що його не цікавить меншість. А це теж його виборці!»

Активно підтримував ієрея Гнатюка настоятель церкви села Галинівка, голова єпархіального відділу по взаємозв’язках із військовими УПЦ Олексій Шаран. Не добираючи слів, голосно кричав усе, що про опонентів думає, називав прихильників ПЦУ «стамбульським патріархатом, розкольниками, які пішли під турки». Він же говорив і про нібито наявнийу них документ про приватну власність на землю під сусвальською церквою. Жінки від ПЦУ не мирились із почутим, згадали отцю Шарану чимало фактів із його біографії, вимагали їх роз’яснити, зокрема, питали, навіщо він нещодавно відвідував Москву.

Менш агресивно, але також повчав прихильників ПЦУ і зокрема отця Сергія Місана настоятель церкви села Красностав Сергій Зозуль. «Я 16 років вчу в Красноставі дітей колядувати чи співати українські пісні. А в Овадні що ти навчив, розкажи?! Скільки зробив вертепів, віншувань з колядками?! Ти маніпулюєш людьми, граєш на їхньому патріотизмі», – дорікав він отцю Місану. Парафіяни ПЦУ кинулись на захист свого священника: «А чого ви «тикаєте» нашому батюшці?! Чого треба, того він нас вчить. Але ви що тут робите? Їдьте собі в Красностав!»

Рядові прихильники УПЦ МП теж висловлювали свою думку. Дехто з них просто не хоче визнавати, що ходить у російську церкву, бо у назві є слово «українська» і так вчить настоятель. Дехто свідомо є парафіянином церкви, бо до неї ходили діди-прадіди, і зраджувати їхній вірі не збирається. Одна з жінок запитувала: «Вчепились до того, що церква російська? А газом російським чого тоді користуєтесь?» Інша активна парафіянка вимагала від поліції пояснень.

 

І заступник начальника поліції, і сам Михайло Бобик, опечатавши церкву, людям повторили: «Міжконфесійний конфлікт у Сусвалі загрожує громадській безпеці, тому церкву опечатано. Будь-яке проникнення туди – представників будь-якої з конфесій – будемо розцінювати як самоуправство, стаття 356 Кримінального кодексу України. Поки у суді не вирішите свого питання, церква буде закрита».

А поки, повідомили сусвальцям, під храмом чергуватиме наряд поліції.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

 

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up