Новини

Хто може отримати доплату до пенсії від ООН

Новини
323 переглядів

 Минулого року багато українських пенсіонерів отримували доплату до пенсії від ООН. Цьогоріч вирішено продовжити виплату такої допомоги. Але категорія отримувачів доплати дещо зміниться. Про це стало відомо після засідання робочої групи Проєкту реформ гуманітарної допомоги та міжнародного розвитку для України (PeReHID).

Доплату до пенсії українцям здійснюють за рахунок Всесвітньої продовольчої програми (ВПП ООН). Торік її отримали майже 278 тисяч українців, які мали відповідати таким критеріям вразливості: проживання на територіях бойових дій або прифронтових; пенсія не повинна була перевищувати 3250 гривень. Доплати від ООН надавали тим пенсіонерам, які від початку війни не отримували жодної допомоги від міжнародних організацій і не отримують виплат для ВПО.

Спочатку було обумовлено, що доплати даватимуть пенсіонерам, в яких пенсія не перевищує 3000 грн, але згодом із листопада цей поріг підвищили до 3250 гривень. Розмір доплати в усіх пенсіонерів був різний. Їм доплачували різницю між 3250 гривнями та їхньою пенсією.  Причому для отримання цієї доплати пенсіонерам не треба було нікуди звертатися додатково. Вона приходила їм на рахунок автоматично.

Цьогоріч дещо змінять категорію громадян, яким будуть давати доплату до пенсії від ООН. Тепер вона буде розрахована на пенсіонерів, що мають інвалідність. У Мінсоцполітики обіцяють, що друга хвиля цього проєкту охопить близько 350 тисяч осіб.

Коментарі
Теги: доплата, ООН
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up