Новини

Хто служитиме у храмі?

Архів
42 переглядів

   Уже кілька тижнів, як закритий Свято-Юріївський храм, а у соцмережах майже щодня з’являється нове відео про хід церковного конфлікту. Оприлюднюючи бачення подій, висловлене у листі до редакції газети «Слово правди» групою колишніх хористів, паралельно повідомляємо і про останні новини, а саме приїзд до храму посланців Партіарха УПЦ КП Філарета, котрі побували у Володимирі у вівторок.

 

Церковний конфлікт – проти Божої любові

   Не можемо залишитися байдужими до прикрих подій, що відбуваються у нашій Свято-Юріївській церкві. Вважаємо, що безпідставні, злі й жорстокі звинувачення висуваються проти владики Матфея.

Але за всім цим незрозумілою залишається суть конфлікту. З відео видно, що люди, які висувають неправдиві свідчення, парафіянами цього храму стали дуже недавно, але чомусь вважають, що мають право паплюжити нашу церкву та владику. Це, не знати ким організоване «шоу»  завдало непоправної шкоди церкві Київського патріархату і Свято-Юріївській церкві зокрема.

Велика зневіра поширюється серед людей. Згадуємо подібні роздори, що призвели до того, що колись пішов звідси на іншу парафію отець Борис. Тоді церква залишилася без священика, без хору, без половини парафіян.

Та служити прийшов молодий священик монах о. Матфей. Він вирізнявся чуйністю до людей та добротою. Майже усіх своїх прихожан знав в обличчя, пам’ятав їхні імена, проблеми в їхніх сім’ях. Отець не забував привітати хориста, парафіянина з днем народження чи іншою знаковою подією. у храмі працювала недільна школа, велися хорові заняття з дітьми.

Ми свідчимо, що часто церковні треби, такі як похорони, хрестини, освячення речей отець Матфей проводив безплатно, бо не всі люди мали змогу розрахуватися. Вінчання отець Матфей робив дійсно духовним святом. А скільки парафіян брали його за хрещеного батька для своїх дітей!

Отець виховав істинних священиків, які є гордістю нашої церкви та послідовниками владики, це отці Матвій Олійник, Юрій Здебський та інші. Дбаючи про хор, запрошував до колективу обдарованих людей, цікавився репертуаром, вимагав високої віддачі від хористів. Під час « помаранчевої революції», коли ще не всі розуміли, що відбувається, наш отець служив на міській площі молебень за Україну, за її волю.

Ми, хористи і парафіяни, підтримували свого настоятеля та допомагали йому у церковних справах. Проте, отець Матфей вимагав і порядку у церкві, дисципліни та сумління у виконанні церковних обов’язків.

Коли у 2017 році владика Матфей став керівником Володимир-Волинської і Турійської єпархії, багато людей сприйняли цю новину з радістю. На жаль, ця подія та пов’язані з нею зміни не всім припали до душі. Людські звички змінюються тяжко, нововведення сприймаються не всіма.

Але зміни будуть – змінюється життя, обставини, вічною залишається тільки боротьба добра і зла. Віримо у здоровий глузд, у те, що переможе добро й любов до Бога. А Юріївська церква відкриється і у ній буде відправлятися служба Божа.

Колишні учасники архиєрейського хору, парафіяни Лідія ЛОГВИНОВИЧ, Любомира  СТАХІВ, Іван СТРУК, Ірина ВЛАДАРЧУК, Євгенія ЧЕРНЯК, Людмила  ШЕКЕРЯК, Анна МАТВІЙЧУК, Тетяна ОЛІЙНИК.

 

 

Парафіян, які відстоюють своїх священиків, вислухала комісія з Патріархату

Комісія Київського Патріархату у складі митрополита Черкаського та Чигиринського Іоанна, архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора та Тернопільського і Кременецького Нестора прибула у вівторок вранці до собору Юрія Переможця, аби розібратися у конфлікті між священиками – настоятелем храму отцем Євгеном Шевчуком і його сином отцем Андрієм та єпископом Володимир-Волинським і Турійським Матфеєм.

Таку зустріч ініціювали представники парафіяльної ради храму, які минулого тижня побували на прийомі у Патріарха Філарета. Ще раніше очільнику Церкви направили лист за підписом 756 парафіян, які описали свій погляд на ситуацію і попередили, що інших священиків, окрім отців Євгена та Андрія, до храму не допустять, але реакції на своє звернення не отримали. Тож просили у Патріарха, аби направив комісію, щоб на місці поговорила з людьми і розібралася, хто має рацію, а хто ні у цьому конфлікті.

Попри те, що вівторок – робочий день, на збори, що відбулися об 11 ранку біля собору Юрія Переможця, зібралося близько двохсот людей. Приїхали священики собору Різдва Христового Юрій Пилипець, Миколай Удуд та Юрій Зінчук.

Отець Євген Шевчук, якого прихожани і далі бажають бачити настоятелем храму, пожалівся, що не розуміє, за що його карають. Оскільки рішення єпархіальної ради, у якому вказана причина його відсторонення від займаної посади, не бачив, пояснень не отримав. А коли звернувся до Патріарха, почув, що владика Матфей написав на нього скаргу буцімто через те, що не проводив богослужіння, двері храму постійно стоять замкнені, при церкві немає недільної школи…

Натомість парафіяни запевняють, що церква завжди відчинена для тих, хто хоче помолитися, богослужіння відбуваються регулярно. Ба більше: недільна школа таки діє, і її вихованці мали неприємну ситуацію із самим владикою Матфеєм, коли прийшли привітати його із церковним святом, а той до них так і не вийшов. Жаліються парафіяни, що не прийняв їх і тоді, коли завітали до нього у прийомний день, щоб з’ясувати причину, так званої ротації отця Євгена та його сина Андрія. І взагалі, мовляв, єпископ до них не приїжджав, життям церкви не цікавився. Хоча кілька років тому був її настоятелем, та люди не пам’ятають жодної, зробленої ним, доброї справи.

Голова парафіяльної ради Олександр Куцик – один з тих, хто їздив до Патріарха правди шукати, – не приховував свого невдоволення ситуацією. З його слів, владика Матфей «призначив» собі «зарплатню», яка виплачувалась із собору Святого Юрія, у розмірі 4200 гривень. Хоча й не є настоятелем цього храму. Попри це, за словами Олександра Куцика, до його рук надходили й інші, подекуди значно більші суми. Окрім того, люди звинувачують єпископа і в деяких  інших  вчинках, які ганьблять не тільки його, а й Церкву.

Представники комісії уважно вислухали нарікання прихожан, потім мали зустрітися і з владикою Матфеєм. Парафіяни лишилися задоволеними зустріччю, адже висловили все, що хотіли. Сподіваються, що Патріарх врахує думку обох сторін і винесе виважене рішення.

Наш кор.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up