Новини

Хто заборгував виплату аліментів, буде змушений платити більше

Архів
64 переглядів

  Із 29 серпня вступає в силу норма закону щодо накладання додаткових штрафів на суму боргу з виплати аліментів більше року. Це – одна з новацій другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, спрямованих на посилення захисту прав дітей та запровадження інституту відповідального батьківства. Ці штрафи будуть спрямовані безпосередньо дітям і стануть своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання ними коштів.

Якщо у платника аліментів виникає заборгованість в сукупному розмірі більша, ніж сума відповідних платежів за 1 рік, то на таку особу накладатиметься штраф в розмірі 20% від заборгованої суми. Якщо ж заборгована сума перевищуватиме в сукупному розмірі суму відповідних платежів за два роки, то в такому випадку штраф збільшуватиметься і відповідно становитиме вже 30%. У випадку заборгованості на суму платежів за  три роки штраф зросте до 50 відсотків від суми боргу.

Так, наприклад, якщо особа, що має сплачувати аліменти щомісяця в розмірі 2000 гривень, ухилятиметься від їх сплати протягом  року, то сума боргу становитиме 24 тисячі гривень. У зв’язку з цим виконавцем на таку особу буде накладено штраф у розмірі 20 відсотків від цієї суми, а саме в розмірі 4800 гривень (24000/100 х 20% = 4800). Таким чином,  загальна сума, що підлягатиме сплаті на утримання дитини, у випадку заборгованості становитиме вже 28 тисяч 800 гривень.

У міськрайонному відділі державної виконавчої служби  цього року на виконанні перебувало 1157 виконавчих документів про стягнення аліментів. Суми, стягнуті   протягом року за виконавчими документами, сукупно дорівнюють 2 мільйони 996 тисяч 288 гривень. У 425 випадках сукупний розмір заборгованості перевищує  суму платежів за три місяці. За 389 виконавчими документами він перевищує  суму платежів за півроку, а за 329 – за рік.Найбільші суми заборгованості з виплати  аліментів  становлять – 10 тисяч 244,  70 тисяч 27, 68 тисяч 899, 50 тисяч 914 та 67 тисяч  14 гривень.

   Усім, в кого є заборгованість по аліментах більше року, варто сплатити борг якнайшвидше, адже після 29 серпня уже доведеться платити більше. Діти повинні своєчасно отримувати кошти для свого повноцінно го  розвитку.

Лариса ІЩУК,

начальник  Володимир-Волинського МР ВДВС ГТУЮ у Волинській області.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up