На головну Новини І сам дитсадок ще “дошкільня”…

І сам дитсадок ще “дошкільня”…

251

Дошкільний навчальний заклад у Свійчеві ще теж дошкільного віку – йому лише 4 роки. Перед цим у селі функціонувала початкова школа, але коли дітей у  усіх класах стало менше десяти, їх почали довозити шкільним автобусом у Галинівську ЗОШ І-ІІІ ступенів, а у вивільненому приміщенні влаштували дитсадок.

Спочатку він прийняв 10 вихованців, згодом їх кількість збільшувалась, останнім часом було уже вісімнадцятеро, а на вересень, кажуть, записано більше двадцяти. Директоркою установи та вихователькою в одній особі стала Марія Гуль (на знімку). Після закінчення навчання у педколеджі дівчина прийшла працювати сюди в початкову школу, де викладала трудове навчання, інформатику та основи здоров’я, вела групу продовженого дня. На роботу з малечею, каже, згодилась, бо вважає садочок просто необхідним у сільських умовах: це й батькам легше, адже можні піти на роботу чи вправлятись із господарством, а діти вчаться бути в колективі, спілкуватись між собою та отримують належний творчий розвиток.

- реклама -

Щоправда, вихованці там перебувають лиш пів дня – з 9-ї години ранку до 13.00, але й це добре. Повноцінного кількаразового харчування на короткий день у закладі не передбачено, але полуденок – обов’язковий. Для діток печуть булочки чи пиріжки, заварюють чай, тож батьки можуть бути спокійними: їхня дитина нагодована і доглянута. І що важливо, каже вихователька, нам тут зробили не лише ігрове та навчальне приміщення, а й внутрішні санітарні кімнати, тож маємо змогу дотримуватись усіх гігієнічних вимог.

«До облаштування дитячого закладу дуже активно долучились односельці. Різнокольоровий паркан, герої улюбленого мультфільму «Смішарики» з підручного матеріалу, ігрова хатинка у дворі, ремонт та переобладнання кімнат – великою мірою заслуга батьків. У нас взагалі в селі дуже дружні люди. Із заходами та святами мені в садочку завжди допомагали школярі, які виконували ролі казкових героїв, ставали для дошкільнят аніматорами у іграх та розвагах», – розповідає Марійка. А ще, зізнається,  її життя зав’язалось під час роботи в цьому закладі. Адже вона здобула вищу освіту в Рівненському державному гуманітарному університеті, бо цього вимагала нова посада, далі  – вийшла заміж й у травні народила синочка Ромчика, який до речі, не лише наймолодший житель Свійчева, а й поки що єдиний малюк у селі, народжений у цьому році.

Марію Гуль на посаді змінила Ольга Сачук, але її вихід на роботу припав на час карантину, тож поки-що нова вихователька займається підготовкою закладу до прийому малюків. У дитсадку триває поточний ремонт, облаштування павільйона, де, за новими правилами, будуть стрічати вранці дітей, перевіряти стан їхнього здоров’я, вимірювати температуру.

Марійка ж, яка люб’язно погодилась розповісти про дитсадок, зізнається, що вже дуже хоче на роботу, адже скучила за цим гамірним маленьким колективом. «Мені тут подобається усе: наша світла ігрова кімната, заняття та ігри, затишний двір, де так цікаво гратись дітворі», – пригадує вона приємні моменти, пов’язані із дитсадочком, але мусить поспішати додому, бо Ромчик задає матусі зовсім інший режим.

Зачиняється за нами яскрава фірточка, залишається у затінку дерев поки-що мовчазний дитячий майданчик, а під вікнами дитсадка у німому клекотінні піднімають голови все ті ж дерев’яні фігурки лелек, наче кличуть своїх пернатих родичів частіше «прилітати до села» й приносити молодим родинам добру звістку про те, що у ньому ставатиме все більше й більше маленьких мешканців.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

шість − один =