Новини

І столітні хоругви з Бобичівського храму

Архів
56 переглядів

 

В  історичному музеї  відкрито  виставку «Волинська хоругва 19-го – початку 20 століть», на якій  представлено 12 хоругв з фондів музею і переданих з церкви Пресвятої Покрови села Бобичі.

    Тут  зібрані святині, які презентують різні  сюжети з Біблії та життя православної церкви, зокрема «Благовіщення Марії», «Успіння Пресвятої Богородиці»,  «Святий Микола», « Воскресіння Христове», « Христос у терновому вінку» та інші.

У 2012 році наукові співробітники  музею побували в експедиції у селі Бобичі. Настоятель місцевого храму отець Юрій Хавура разом з парафіянами передали  у фонди музею хоругви, вік багатьох з  яких перевищує 100 років.

На презентації виступили директор музею Володимир Стемковський, провідна наукова співробітниця  музею Олена Черенюк, священики Юрій Хавура і МиколаРижук, які говорили про високу духовну та історичну цінність цих реліквій.

Історія хоругв сягає ще часів Київської Русі. В той час кожен князь, який перемагав певне місто, встановлював на його стіні чи воротах свою хоругву. Використовували хоругви і запорізькі козаки.

Виставка буде відкрита для огляду впродовж місяця. Завітайте!

Богдан ЯНОВИЧ,

науковий співробітник історичного музею.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up