На головну Новини І у шестирічному віці варто спробувати розумного робота сконструювати

І у шестирічному віці варто спробувати розумного робота сконструювати

84

Свою багаторічну мрію про створення у нашому місті осередку, де діти вже з шести років зможуть опановувати робототехніку, реалізовує місцева підприємиця Наталія Митошоп. Вона свою ідею перетворила у бізнес-план «Клуб робототехніки «РобоДім», з яким минулого тижня перемогла у конкурсі на кращий проект у сфері малого та середнього підприємництва, що проводився міськрайонною філією обласного центру зайнятості спільно з ФПП «Бізнес-Центр» та виконавчим комітетом міської ради. На розвиток своєї справи жінка отримала 30 тисяч гривень.

Містяни знають Наталію Митошоп, як підприємицю та засновницю Академії розвитку інтелекту для дітей та дорослих «Smartum», що нині діє у Володимирі-Волинському та Нововолинську. Першу власну справу Наталія Степанівна заснувала у 2004 році, відкривши магазин будівельних матеріалів. У той час це був перший у місці торговий заклад, де діяла колорувальна студія, у якій тонували водоемульсійні фарби, декоративні штукатурки та інші суміші, що використовувалися для внутрішніх та зовнішніх оздоблювальних робіт. Магазин успішно працює і нині.

- реклама -

У 2017 році жінка вирішила ще додатково зосередитися на іншій діяльності – педагогічній та реалізовувати себе у цій сфері, адже має відповідну освіту та досвід роботи у цій галузі. Так на умовах франчайзингу вона відкрила академію “Smartum”. Це велика мережа шкіл, що діє у 27 країнах  світу та має понад тисячу центрів у різних населених пунктах. Досвідчені тренери проводять чимало курсів, які допомагають дітям розвиватися: з ментальної арифметики, букварики, читарики, ліберики, меморики, інші. Це інтерактивні заняття, під час яких учні навчаються та розвивають свої здібності, працюючи на сучасних цифрових носіях. Також у «Smartum» проводять захопливі наукові шоу, демонструють цікаві експерименти, що викликають бурю емоцій у всіх, хто їх споглядає – не лише у дітлахів, а й у дорослих. Працюють з температурами від мінус 200 до плюс 1000 градусів Цельсія.

Як розповіла Наталія Степанівна конкурсній комісії, представляючи свій бізнес-проект, вона давно мріяла відкрити у Володимирі-Волинському клуб робототехніки – ще коли її старший син був школярем (нині він успішно працює в ІТ-компанії), але тоді це було неможливо. Зараз, маючи відповідну базу, це зробити стало простіше.

– Робототехніка – це прикладна наука, яка включає проектування, розробку та створення роботів, а також комп’ютерних систем для їх контролю. Тут тісно взаємопов’язані інженерія і програмування. Сказати, що за цим напрямком майбутнє, – це нічого не сказати. Уже нині є багато «розумних будинків», де, наприклад, з допомогою смартфону можна увімкнути опалення, наставити комфортну температуру. В недалекому майбутньому буде використовуватися «розумний туалет», що аналізуватиме продукти виділення, даватиме інформацію щодо змін у фізичному та емоційному станах і сигналізуватиме про необхідності звернення до лікаря, «розумне дзеркало», яке запропонує нанесення певного макіяжу чи допоможе обрати одяг. Технології не стоять на місті й робототехніка в Україні розвивається, особливо у центральних і східних районах. У західній частині країни у дуже небагатьох містах навчають дітей цієї науки. У Володимирі-Волинському діє гурток робототехніки при ліцеї «Центр освіти», але там займаються учні, починаючи з п’ятого класу. У нашому клубі можуть своїх перших роботів створити навіть шестирічні діти – розповідає Наталія Митошоп.  

“Клуб робототехніки “РобоДім”- окремий напрямок розвиваючих занять для дітей, що діє на базі академії «Smartum» (вулиця Гайдамацька, 24). Для учнів цієї школи робота з конструкторами – не є чимось новим, вони навчаючись, складають LEGO. Та багатофункціональних роботів лише починають майструвати. Згідно з бізнес-проектом, заняття проводитимуться у просторому класі, де є сучасна мультимедійна система, парти-трансформери та створені усі умови для успішного навчання. Залучити до роботи у клубі робототехніки планують двох тренерів.

 «РобоДім» уже зібрав коло дітей, зацікавлених у складанні «рухомих» конструкторів, що здатні виконувати прості дії. Тут зараз займаються учні від 6 років. Під час подальшого розвитку цієї справи, набиратимуть учнів старшого віку.

– Власними силами ми відкрилися, купили перші конструктори. На заняттях діти складали роботів, програмували їх на рух. Наприклад, коли робот бачить перешкоду, то має розвернутися. Виконання таких цікавих завдань закладає у малечі певний потенціал працювати над собою і створювати більш складні роботи, – каже пані Наталія. – Та нам бракує конструкторів, щоб розвивати малечу у цьому напрямку, тому ми вирішили взяти участь у конкурсі та поборотися за приз – 30 тисяч гривень.  

Виграні кошти хочуть спрямувати на купівлю наборів конструкторів LEGO Education BricQ Motion Prime, LEGO Education SPIKE Prime, які дозволяють створювати складніші роботи та програмувати їх на ширший спектр завдань. А також планують придбати 3D-принтер, щоб можна було роздруковувати деталі, які зношуються чи губляться під час роботи. А в майбутньому Наталія Степанівна хоче навіть організувати місцевий дитячий фестиваль рухомих об’єктів, де малеча зможе представити свої вироби, і не лише з конструктора LEGO, а й з інших матеріалів.

 Курс занять триватиме шість місяців, одне – коштуватиме 250 гривень. Якщо батьки оплачуватимуть відразу заняття на місяць, то матимуть знижку. Для дітей загиблих учасників АТО/ООС – раз у місяць проводитимуть безплатне заняття. Також учням, які проходять інші курси в академії, за найкращі результати за місяць, подарують одне заняття на гуртку з робототехніки.

– Навчальні курси у «Клубі роботехніки «РобоДім» побудовані на принципі взаємозв’язку різних дисциплін. Наприклад, розглядаючи тему «Дінопарк» ми будуємо роботів-динозаврів і вивчаємо інформацію про них: коли жили, яка довжина їхнього тіла, яка вага, а також цікаві факти про цих тварин (як те, що мозок динозаврів мав три сантиметри). У нас є схеми, за якими складаємо конструктор і вразі, якщо усе правильно зроблено, він буде рухатися та виконувати певні завдання. У групах займаються шестеро дітей. Вони над конструктором працюють у парах, складають і програмують робота, а після цього у них відбуваються змагання. До прикладу, потрібно сконструювати динозавра, який зможе дійти до певної точки і почне підійматися нагору. Я це зробити? Дитина має обрахувати. І провести обчислення можуть навіть шестирічні діти.

Валентина ТИНЕНСЬКА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

6 + 1 =