На головну Новини Інклюзивна платформа для інвалідів: реалії, виклики, майбутнє

Інклюзивна платформа для інвалідів: реалії, виклики, майбутнє

269

Днями у Комітеті Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів спільно із Всеукраїнською громадською організацію інвалідів «Правозахисна спілка інвалідів» відбулось засідання круглого столу «Інклюзивна платформа в Україні: реалії, виклики, майбутнє». 

Тут зібралися люди з інвалідністю з усіх областей України. Від Волині, зокрема з Володимирщини, були засновники ГО «Стимул» Валентина Борусевич і автор цих рядків. Сюди завітали керівники законодавчої, виконавчої та судової гілок влади різних рівнів, у тім числі й міжнародних організацій. До слова, осіб з інвалідністю на таку зустріч запросили вперше. Її модератором був голова ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» Олександр Вознюк. Мета заходу – перезапустити систему інклюзивної платформи, що включає інформаційну, транспорту, архітектурну доступність, доступ до медичних, освітніх, соціальних та інших послуг.

- реклама -

Відкрила засідання народний депутат України, голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, котра прийшла зі своїми заступниками і народними обранцями – Вадимом Струневичем і Віталієм Музиченком, який ще обіймає посаду заступника міністра Міністерства соціальної політики України, а Сергій Гривко є головою підкомітету з питань соцзахисту і реабілітації осіб з інвалідністю та регулювання діяльності їх підприємств і громадських об’єднань.

Головний міжнародний експерт проєкту Європейського Союзу «Право-Justice» Анна Адамска-Галант розповіла про моніторинг судів в Україні, більшість з яких є недоступними для маломобільних людей.

Кожен з представників громадських організацій, що опікуються захистом людей з інвалідністю, озвучили проблеми у конкретному регіоні, хоча більшість із них спільна. Це – недоступність до публічних місць, недостатня державна фінансова підтримка ГО, соціальні гарантії та правова допомога тощо. Тут спільно шукали шляхи розв’язання проблем щодо страхування осіб з інвалідністю, які їдуть за кордон, адже його отримати можуть не всі, а ті, хто має третю групу. Власне, інваліди першої і другої, а також особи старше 60 років з інвалідністю позбавлені такої можливості. Голів ГОІ турбували питання фізкультурно-оздоровчої реабілітації, судового захисту, інклюзивної освіти для осіб з порушенням слуху і зору тощо.

Голова правозахисної організації Олександр Вознюк представив свою концепцію реалізації інклюзивної платформи в Україні, пропонуючи розробити «Єдине вікно для осіб з інвалідністю» (програмне забезпечення). Це дасть можливість впровадити систему ведення обліку осіб, відобразить соціальні послуги, яких вони потребують тощо.

Більшість озвучених проблем і пропозицій представники Комітету ВРУ з питань соцполітики та захисту прав ветеранів взяли до уваги, а доопрацювавши, донесуть їх до парламенту. Є надія, що конструктивні діалоги осіб з інвалідністю і влади продовжаться, – це також прозвучало на засіданні.
Тетяна АДАМОВИЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девять + девятнадцять =