На головну Анонси Історія оживає тут: джост, бранль, готи й обрання королеви турніру

Історія оживає тут: джост, бранль, готи й обрання королеви турніру

247

Для видовищ і подій, об’єднаних темою історії, живий подих якої відчувається на «Княжому», цього року працюватиме окрема локація – сцена дійств. Саме біля неї на вас чекають ефектні двобої і грандіозні битва, турніри, показові виступи, середньовічні танці… і багато іншого:

   Кінна кавалькада. Мистецтво верхової їзди представлять вершники з «Каретного двору».

- реклама -

   Масовий лицарський бій. Найбільш вражаюче видовище – коли закуті у метал міцні чоловіки сходяться у шаленому бої, дзвенять мечі і лунають бойові кличі, то серце розривається від захвату і хвилювання. Таке варто побачити бодай раз кожному, хто цікавиться історією.

   Гостина у готів. Знову на «Княжий» завітають польські готи. Відтак, гості фестивалю зможуть завітати на екскурсію у містечко готів, де максимально автентично відтворено побут цього племені, ознайомитися з традиційними ремеслами, скуштувати страви, приготовлені на вогні, а також подивитися на підготовану ними історичну програму.

    Турнір. Представники клубів історичної реконструкції змагатимуться у різних лицарських дисциплінах, зокрема – у номінації «меч-меч» та  «щит-меч» й у володінні дж остом-списом. Як і в кожному лицарському турнірі має бути Прекрасна Дама, прихильність якої виборюють лицарі, у цьому теж оберуть Королеву турніру, яка й відзначить переможців.

   Середньовічні танці. У неділю гості фестивалю зможуть не лише помилуватися  хореографічними композиціями родом із Середніх віків, а й собі навчитися автентичних танців. На них чекає жвава іспанська сальтарелла, старофранцузький хоровод бранль, містичний німецький тотентанц і запальна полька. Музичне тло для цієї неповторної атмосфери створить ансамбль «Секвенція».

   Легенда про Смока.Давні перекази розповідають, що оселився колись біля родючих заплав Луги змій Смок. Він викрадав у місцевих жителів дівчат. А коли залишилася лише князівська донька, прийшов лицар, який бився з ненажерливим змієм не на життя – на смерть. А коли поборов його, то Смок, конаючи, вирив хвостом глибокий рів. З річки Луга зайшла у той рів вода та й залишилася у ньому, і назвали люди цей рів річкою Риловиця. А в самому місці, де відбувався двобій, протікає річка Смоча. Театралізовану розповідь про цей легендарний поєдинок  у неділю, о 15.35, представлять на Сцені дійств молоді актори під керівництвом Людмили Похожалової.

   Містерія біля Дяда. Вирізьблена з дерева скульптором Сергієм Нечипоруком фігура Дяда – це данина найстарішим віруванням наших предків, святилище яких, за дослідженнями істориків, було в урочищі Велесівщина неподалік території, де тепер проводиться «Княжий». Саме біля цієї скульптури у неділю, о 17.30 відбудеться грандіозна театралізована містерія, яка стане кульмінацією програми «Історія оживає тут». Сценарій для дійства написала завідуюча відділенням обліку й паспортизації наукових досліджень ДІК «Стародавній Володимир» Світлана Федосєєва. Вихованці танцювальної школи Романа Дячка «MJDS» підготували видовищну хореографічну композицію. Загалом у містерії задіяно багато артистів, тож вона має всі шанси стати найатмосфернішою подією історичної частини фестивалю.

   Вогняне шоу від «FireDance» поставить палаючу крапку у фестивалі «Княжий-2018». Відбудеться воно о 00:10 ночі на понеділок біля головної фотозони.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × один =