На головну Інтерв'ю Істина любить критику та пропозиції: так вважає депутат міської ради Андрій Гнатюк

Істина любить критику та пропозиції: так вважає депутат міської ради Андрій Гнатюк

166

Новообраний депутатський склад міської радиVIII скликання уже розпочав роботу, відбулись два пленарні засідання, на яких розглядали, здебільшого, організаційні та кадрові питання – формували комісії, призначали заступників, старост і визначались із керівниками фракцій. Найбільшу фракцію у міській раді очолив відомий у нашому місті урбаніст, архітектор та громадський діяч Андрій Гнатюк. Йому вдалось перемогти по виборчому округу №4 з найкращим результатом серед депутатів, котрі увійшли до складу міськради. Про перші враження від внутрішньої кухні міської ради та про те, які першочергові задуми  планує втілити у життя новоспечений депутат, він розповів у інтерв’ю нашій газеті.

– За результатами виборів партія «За майбутнє» набрала 35 відсотків до міської ради, завдяки чому туди зайшли 11 депутатів. Ви очолили фракцію, в яку увійшли 10 депутатів,  розкажіть, куди подівся іще один депутат, та які ваші враження від виборів загалом?

- реклама -

– Перш за все хочу подякувати всім, хто висловив нашій команді  довіру під час виборів.  Вони  були складні, проводилися у новому форматі.  На окрузі № 4, де  балотувався,  було 67 кандидатів. Я отримав майже 10 відсотків голосів.   Щодо фракції, то туди не увійшов Іван Юхимюк, який став секретарем міської ради.

Ви досягли найкращого результату серед  депутатів по громаді.  Поділіться рецептом  успіху…

– П’ять років тому  теж брав участь у виборах. Здобув  перемогу, але не став депутатом.  Висока підтримка від людей примусила діяти, бо люди у мене повірили. Хоч я і не був депутатом, вдалось багато зробити.  Добре слово і вдячність людей дає енергію!

Чи готова монобільшість, котра фактично сформувалась у раді, співпрацювати з іншими фракціями, голосуючи спільно за важливі для міста питання?

– Те, що рішення, які  були на голосуванні, отримали таку високу підтримку серед представників семи партій, свідчить, що співпраця налагоджена.

– Чи не буде більшість ігнорувати слушні зауваження та пропозиції ваших політичних опонентів?  

– У нас є спільна мета зробити місто кращим. За своє життя я отримував більше для власного розвитку завдяки проектам, які піддавали критиці, ніж від тих, які лише хвалили.  Істина любить критику та пропозиції. Від того вона тільки виграє.

– Але поправки Олега Тимосевича щодо регламенту на другому пленарному засіданні були проігноровані більшістю…

Секретар міської ради вже давав з цього приводу коментар, пояснивши, що попередньо регламент розглядався на двох засіданнях робочої групи, під час яких вносилися поправки та доповнення. На ці засідання запросили всіх депутатів, але, на жаль, бути присутніми змогли не усі.

Зауваження та пропозиції до регламенту були враховані. Проте Іван Юхимюк визнає, що навіть після цього він потребує доопрацювання. Тому найближчим часом комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, захисту прав людини, законності, правопорядку та протидії корупції внесе пропозиції щодо усунення невідповідностей.

– Визначились зі складом комісій та їх очільниками. Як цей процес відбувався у кулуарах, чи не було конфліктів щодо того, де і який депутат повинен бути?

 – На робочій групі представники від партій висловили  свої побажання, які ми постарались врахувати. До прикладу, я мав очолити комісію з містобудування, архітектури та землекористування, бо єдиний маю профільну освіту, але передав цю посаду депутату, який  висловив бажання стати її головою.

Які ваші враження від перших сесій?

Радий, що депутати, які  потрапили у раду, у переважній більшості замінили передвиборчі  гасла та  риторику на конструктивний діалог. Усі розуміють, що палкою промовою школи та садочки не зігрієш.

– Чим  плануєте займатись вже у статусі депутата?

Оскільки я будівельник,  тому в першу чергу долучусь до  розбудови міста. З короткострокових планів: хочу удосконалити схему дорожнього руху  міста,  потрібно завершити парк на острові річки Риловиця,   після заміни теплотраси на Луцькій 101/2 двір знищений, потрібно його  не тільки  капітально відремонтувати, а й зробити красивим. Щодо проекту «Дорога до дому», який підкріплений підписом 355-ти мешканців, то частково в цьому році вдалось облаштувати  за кошти фонду «Тільки разом»  одну доріжку, проте і його потрібно завершити. На спортивний майданчик зі штучним покриттям діти, що мешкають на вулиці Луцькій, чекають не один рік. Вони вже втратили надію і віру в обіцянки дорослих, бо  за цей час на вулиці Ковельській відкрили п’ять таких майданчиків, на  Устилузькій – два, один на міському стадіоні та в районі лісгоспу. Я вже погодив місце під нього, залишилось віднайти кошти.

– Чи є у вас плани на реалізацію  проекту, подібного до парку на острові?

– Коли переконував профінансувати будівництво нового парку, ВВП держави показував ріст у 5 відсотків, нині він показує падіння нижче 10, тому, думаю, що найближчі два роки будемо завершуватимемо розпочате. У планах зробити площу Героїв красивою, провести реконструкцію парків та скверів, поліпшити велоінфраструктуру,  провести термомодернізацію  шкіл, лікарні та садочка «Волиняночка».

– Чи готуєте уже якісь депутатські запити від свого імені на наступне пленарне засідання?

– До мене вже звертались жителі будинків району «газопроводу», щоб допомогти прокласти 20 метрів пішохідної доріжки, а  мешканці  вулиці Сосюри та Залізничної просили прогрейдерувати та по можливості підсипати вибоїни. Деякі питання вдалось вирішити у телефонному режимі.

– Щоб ви хотіли побажати своїм колегам?

– Бажаю нам усім єднання у прагненні бачити та робити Володимир та прилеглі села громади  кращими, потрібно гуртуватись навколо  розв’язання проблем, розвитку та реалізації важливих проектів. Лише завдяки системній, сумлінній праці зможемо зробити громаду успішною, щасливою та процвітаючою!

                                                                             Розмовляла Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

1 × чотири =