Новини

Івана Купала зі спортивними змаганнями, народними обрядами та кулешем

Архів
19 переглядів

Минулої неділі у селі Верба відбулось одне з найпоетичніших українських обрядово-календарних свят – Івана Купала. Із самісінького ранку на шкільному спортивному майданчику зібралося чимало людей: жителі села та гості з Овадного та Охнівки з нетерпінням чекали початку футбольних турнірів різних вікових груп. Цього ж дня тут відбулися і змагання з волейболу, шахів та шашок. У футбольному турнірі кубок переможців здобули господарі – юнаки збірної нашого села, друге місце посіла команда Охнівки. Серед волейболістів перемогли гості із сусіднього Овадного. Зокрема Дмитро Глух став одним із кращих шахістів, а у шашки найкраще зіграв Людвіг Балаш. Кожен спортсмен отримав медаль і грамоту. А наймолодші футболісти залюбки поласували морозивом від спонсорів спортивних змагань.


У другій половині дня святкування перемістилося до клубу, де учасники художньої самодіяльності (керівник Сульжук С.А.) підготували цікаву програму з піснями, танцями, сценками, іграми та фольклорним дійством.
Квіти і трави для обрядових дій дівчатка збирали напередодні, з яких пізніше виплітали вінки — символ щастя, долі, кохання.Кожен віночок був оцінений журі, за що дівчата отримали подарункові сувеніри.
На святі були відтворені давні народні обряди: танець із віночками, прикрашення Марени, «кривий танець». Наприкінці до традиційних елементів свята додалися й сучасні – пісні у виконанні вокальної групи «Вербиченька», солісток Ірини Вавринюк (пісня «Калина»), Наталії Шамріцької(«Дивна квітка») Наталії Шамріцької та Світлани Сульжук («Розпитаю про любов»).
Було весело та цікаво і наймолодшим глядачам. Дітлахи бавились у ігри, брали участь у конкурсах, які підготувала і провела завідуюча клубом Сульжук С.А. Свято Івана Купала вдалося на славу. Обличчя глядачів світилися радістю. Усмішки, гарний настрій позитивні емоції – все це зарядило людей на цілий рік.
На закінчення усі бажаючі змогли поласувати смачним кулешем, який приготували кухарі кафе-бару «Дует». А ввечері для молоді та усіх бажаючих відбулася молодіжна дискотека за сприяння Володимира Папіна.
Насамкінець хотілося б подякувати спонсорам та меценатам, організаторам святкування: голові Оваднівської сільської ради Панасевичу С.С., завідуючій клубом Сульжук С.А., братам Михайлу та Юрію Сичам, господарям кафе-бару «Дует» та усім небайдужим людям, котрі допомагали у підготовці і проведенні дійства.
Надзвичайно приємно, що всі мешканці та наші гості приєдналися до святкування та купальських гулянь. Дай, Боже, щоб такі свята прижилися у моєму рідному селі, завжди було кому організувати і кому прийти подивитися, знайти час на такий приємний відпочинок.

Галина ТРАЧ,

вчитель ЗОШ І-ІІ ступеня с. Верба.

Коментарі
Теги: Івана Купала, Верба, район
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up