На головну Новини Із літаків скидатимуть вакцину для лісових хижаків

Із літаків скидатимуть вакцину для лісових хижаків

40

Від 15 грудня над районом можуть літати літаки. Адже протягом місяця  проходить чергова кампанія з пероральної імунізації проти сказу диких м’ясоїдних тварин, переважно лисиць, котрі досить часто навідуються до сільських курників. Вакцину розкидатимуть з допомогою авіатранспорту, що обладнаний GPS-навігацією та системою рівномірної реєстрації  викидів вакцини вздовж українсько-польського кордону. Однак такі польоти заборонені над населеними пунктами, болотами, озерами та сільгоспугіддями.

Фахівці запевняють, що вакцина абсолютно не шкідлива для людей, тварин та екології в цілому. Після споживання приманки, розмір якої не перевищує сірникової коробки, тварина набуде імунітету на 12 місяців. Для контролю поїдання приманки дикими звірами, паралельно із літаками, вакцину розкладатимуть у визначених місцях і вручну. А через місяць після вакцинації певну кількість рудих хижаків відстрілюватимуть для лабораторного дослідження.

- реклама -

Імунізація тварин здійснюється за кошти Європейського Союзу. Щодо цієї роботи у листопаді прийняте і розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини України.

   Петро КРЕНЬ,

в. о. начальника районного управління Держпродспоживслужби.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пятнадцять + 17 =