Новини

Із літаків скидатимуть вакцину для лісових хижаків

Архів
2 переглядів

Від 15 грудня над районом можуть літати літаки. Адже протягом місяця  проходить чергова кампанія з пероральної імунізації проти сказу диких м’ясоїдних тварин, переважно лисиць, котрі досить часто навідуються до сільських курників. Вакцину розкидатимуть з допомогою авіатранспорту, що обладнаний GPS-навігацією та системою рівномірної реєстрації  викидів вакцини вздовж українсько-польського кордону. Однак такі польоти заборонені над населеними пунктами, болотами, озерами та сільгоспугіддями.

Фахівці запевняють, що вакцина абсолютно не шкідлива для людей, тварин та екології в цілому. Після споживання приманки, розмір якої не перевищує сірникової коробки, тварина набуде імунітету на 12 місяців. Для контролю поїдання приманки дикими звірами, паралельно із літаками, вакцину розкладатимуть у визначених місцях і вручну. А через місяць після вакцинації певну кількість рудих хижаків відстрілюватимуть для лабораторного дослідження.

Імунізація тварин здійснюється за кошти Європейського Союзу. Щодо цієї роботи у листопаді прийняте і розпорядження Головного державного інспектора ветеринарної медицини України.

   Петро КРЕНЬ,

в. о. начальника районного управління Держпродспоживслужби.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up