Новини

Ізраїльські телевізійники знімали фільм у Володимирі

Архів
77 переглядів

Володимичан не здивуєш виглядом бородатих чоловіків із пейсами у чорному одязі та великих капелюхах, адже наше місто одне із тих, куди хасиди регулярно здійснюють своє паломництво. Цього тижня у Володимирі побувала невелика група ізраїльських паломників , які насправді приїхали сюди з дещо іншою метою – відзняти фільм про одного з найавторитетніших цадиків в історії хасидизму Шломо Готліба, огель котрого знаходиться на місці колишнього єврейського кладовища у парку Гагаріна.
Літаючі дрони, які здійснюють аерозйомку місцевості, на даний час уже не є рідкістю, утім, колоритна знімальна група, котра працювала у понеділок в районі вулиці Драгоманова, привертала увагу перехожих – кілька чоловіків і молода дівчина у довгій спідниці та хустині щось жваво обговорювали англійською та ще якоюсь не відразу зрозумілою мовою, вдивляючись у монітор літаючої камери.
Проявивши журналістську цікавість, вдалось дізнатись, що єрусалимські оператор Леор Беншабад та режисер Есті Мошковіц приїхали з Ізраїлю на замовлення нащадків рабина Шломо Карлінера, похованого у Володимирі, аби відзняти фільм для тих хасидів, котрі не мають можливості на власні очі побачити святі для кожного єврея місця. А із аерозйомкою їм допомагає оператор зі Львова Данило Секунда.


У їхньому об’єктиві – територія колишнього єврейського кладовища, безпосередньо сам огель та територія навколо, а для того аби передати епоху 18 століття, до участі в зйомках запросили фурмана із запряженим кіньми возом. Для обох телевізійників це перша поїздка до України і вони приємно вражені побаченим. Попрацювавши день у Володимирі, планують повернутись до Ізраїлю та розпочати роботу над фільмом, диск з яким буде поширюватись серед хасидів усього світу.
Довідково: Цадик Шломо Готліб га-Леві Карлінер очолював течію під назвою Карлін-Столінський хасидизм (названий так від містечок на території сучасної Білорусі – Карліна та Століна). У Володимир Шломо переїхав у 1786 р, чим суттєво збільшив потік паломників до міста і підняв його статус в єврейському світі. Равві Шломо був застрелений російським солдатом прямо під час молитви в синагозі у 1792 році. Завдяки пошуковим роботам вдалось знайти фундамент огеля на місці поховання, і в 1999 році каплицю було відбудовано.

Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Теги: євреї, Тетяна Ізотова, фільм, Шломо Готліб
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up