На головну Перша шпальта Капелани

Капелани

140

 -В окопах невіруючих нема, – каже, оповідаючи про особливості служби фронтового священика, отець Ігор Бігун. – В умовах постійної небезпеки людські почуття загострюються, міцнішають дружба, відповідальність і особливо зростає потреба у духовній підтримці. Молимося, сповідаємо, причащаємо, хрестимо, буває, і вінчаємо у бліндажах або капличках, власноруч облаштованих у розбитих будинках чи просто у лісі. Не забуваємо і про цивільне населення, відвідуємо школи, стареньких людей.

Коли у 2015 році патріарх Філарет оголосив про створення капеланської служби в українській армії, першими зголосилися добровольцями  клірик собору Різдва Христового Ігор Бігун  та настоятель Свято-Вознесенської церкви Устилуга Юрій Здебський. Зараз у єпархії ротаційно служить семеро військових капеланів, до названих додалися протоієрей  Миколай Баган – із Березович, настоятель П’ятиднівської Свято-Покровської  церки Олександр Маїло, отець Сергій Місан із Овадного, протоієрей  Роман Скірак  із Шацька та штатний капелан 14-ої ОМБр Юрій Глова.

- реклама -

Вагому допомогу військовим священикам надають їхні місцеві парафіяни, перед від’їздом у зону бойових дій усією громадою збирають гостинці воякам і гуманітарну допомогу для людей, які змушені жити під кулями. Капелани вже не раз передавали подарунки від волинян школам Мар’їнки, Красногорівки, міста Щастя.

25 жовтня у кафедральному соборі Різдва Христового відбувся урочистий молебень з нагоди Дня капелана. Військових капеланів благословив владика Матфей.

На знімку (зліва направо): Разом із владикою Матфеєм і секретарем єпархії протоієреєм Юрієм Зіньчуком(у центрі) капелани Олександр Маїло, Микола Баган, Юрій Здебський, Сергій Місан, Роман Скірак.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

вісімнадцять + вісім =