
17 березня на позачерговій сесії депутати Верховної Ради проголосували за зміни до нормативно-правових актів. Масштабні законотворчі ініціативи пов’язані із запровадженням карантину на території України. Ми спробували проаналізувати, як вплинуть прийняті положення на життя українців?
Що змінилось для звичайних громадян?
На весь час дії карантину:
– за згодою роботодавця працівники можуть виконувати обов’язки дистанційно;
– скасовані штрафи за неоплату комунальних послуг. А також заборонене, їх відключення чи примусове виселення із житла;
– продовжили дію субсидій, а кількість отримувачів збільшили;
– Кабмін контролюватиме ціни на соціально важливі товари та ліки;
– допомогу безробітним виплачуватимуть у перший день після реєстрації;
– не нараховуватимуть штрафи та пені громадянам Україні за прострочені виплати за споживчими кредитами;
– батьки, в яких є діти до 14 років, мають право на скорочений робочий день. Також вони можуть піти у відпустку для догляду за дитиною.
Які податкові пільги ввели для бізнесу?
Податкова підтримка запроваджена для незалежних підприємців та власників ФОПів з 1 березня до 30 квітня. Верховна Рада звільнила бізнес від всіх перевірок, пені та сплати єдиного соціального внеску. Також скасований податок на комерційну нерухомість і землю.
Крім того, з 1 березня по 31 травня підприємці звільнені від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства. Ця норма не буде стосуватися порушень зі сплати ПДВ, акцизів і ренти.
За цей період платникам податків пеня не нараховується, а нарахована підлягає списанню. З 18 березня по 31 травня 2020 р. встановлюється мараторій на проведення документальних та фактичних перевірок крім перевірок, що стосуються сум бюджетного відшкодування з ПДВ. Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які, відповідно до плану-графіку, мали розпочатися у період з 18 березня по 31 травня та не були розпочаті, включаються до оновленого плану-графіку. Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня та не були зевершеними, зупиняються.
Як проходитиме призов до армії?
За розпорядженням командувача Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенанта Олександра Сирського, призов громадян на строкову військову службу призупинили до окремого розпорядження. Це орієнтовно до травня-червня.
Коли чиновники подадуть свої декларації?
Термін крайньої подачі електронної декларації відтермінували до 1 червня 2020 року. До того ж, чиновники звільняються від відповідальності за несвоєчасну подану декларацію.
Що буде за порушенняумов карантину?
За недотримання санітарних норм та розповсюдження інфекції передбачені такі покарання:
– штраф від 17 до 51 тисячі гривень;;
– арешт до 6 місяців;
– обмеження волі до 3 років;
– позбавлення волі на 3 роки;
-за умисне розповсюдження інфекційних захворювань з -летальним випадком – 5-8 років за ґратами.
