На головну Новини Карантин і його законодавчі зміни

Карантин і його законодавчі зміни

44

17 березня на позачерговій сесії депутати Верховної Ради проголосували за зміни до нормативно-правових актів. Масштабні законотворчі ініціативи пов’язані із запровадженням карантину на території України. Ми спробували проаналізувати, як вплинуть прийняті положення на життя українців?

Що змінилось для звичайних громадян?

- реклама -

На весь час дії карантину:
– за згодою роботодавця працівники можуть виконувати обов’язки дистанційно;
– скасовані штрафи за неоплату комунальних послуг. А також заборонене, їх відключення чи примусове виселення із житла;
– продовжили дію субсидій, а кількість отримувачів збільшили;
– Кабмін контролюватиме ціни на соціально важливі товари та ліки;
– допомогу безробітним виплачуватимуть у перший день після реєстрації;
– не нараховуватимуть штрафи та пені громадянам Україні за прострочені виплати за споживчими кредитами;
– батьки, в яких є діти до 14 років, мають право на скорочений робочий день. Також вони можуть піти у відпустку для догляду за дитиною.

Які податкові пільги ввели для бізнесу?
Податкова підтримка запроваджена для незалежних підприємців та власників ФОПів з 1 березня до 30 квітня. Верховна Рада звільнила бізнес від всіх перевірок, пені та сплати єдиного соціального внеску. Також скасований податок на комерційну нерухомість і землю.
Крім того, з 1 березня по 31 травня підприємці звільнені від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства. Ця норма не буде стосуватися порушень зі сплати ПДВ, акцизів і ренти.

За цей період платникам податків пеня не нараховується, а нарахована підлягає списанню. З 18 березня по 31 травня 2020 р. встановлюється мараторій на проведення документальних та фактичних перевірок крім перевірок, що стосуються сум бюджетного відшкодування з ПДВ. Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які, відповідно до плану-графіку, мали розпочатися у період з 18 березня по 31 травня та не були розпочаті, включаються до оновленого плану-графіку. Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня та не були зевершеними, зупиняються.

Як проходитиме призов до армії?
За розпорядженням командувача Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенанта Олександра Сирського, призов громадян на строкову військову службу призупинили до окремого розпорядження. Це орієнтовно до травня-червня.

Коли чиновники подадуть свої декларації?
Термін крайньої подачі електронної декларації відтермінували до 1 червня 2020 року. До того ж, чиновники звільняються від відповідальності за несвоєчасну подану декларацію.
Що буде за порушенняумов карантину?
За недотримання санітарних норм та розповсюдження інфекції передбачені такі покарання:
– штраф від 17 до 51 тисячі гривень;;
– арешт до 6 місяців;
– обмеження волі до 3 років;
– позбавлення волі на 3 роки;
-за умисне розповсюдження інфекційних захворювань з -летальним випадком – 5-8 років за ґратами.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

6 + 6 =