Новини

Картопля… під соломою

Архів
59 переглядів

– Чув, що картоплю можна вирощувати під соломою, тоді її не потрібно ні обгортати, ні прополювати. А для мене, пенсіонера, це найкращий варіант. Як це зробити? – цікавиться житель селища цукрового заводу  і наш читач Олександр Самойліч.

Взагалі для картоплі    є своє перевірене правило – її садять, не раніше  ніж розпуститься листя на березі, але не пізніше, як зацвіте черемуха.

Колись, ще до революції, картоплю під солому садили мої дід з бабою, цей спосіб досить простий та зовсім не новий, ділиться секретами житель Заріччя Олександр Сидір.

Пророщену картоплю розкладають на поверхні ґрунту на певній відстані одна від одної, трохи заглибивши її у землю. Зверху розтрушують перегній, а на нього кладуть солому (найкраще з озимої пшениці) шаром десять і більше сантиметрів. Ячмінна ж може пригнічувати ріст. Ні підгортати, ні прополювати не потрібно, бо бур’яни крізь цей шар не проб’ються.

Бульба проросте через два тижні, але рослини будуть міцними і добре розвиненими. Треба тільки пильнувати від колорадського жука, й бажано збирати його, не застосовуючи «трутки». Восени, коли кущі почнуть сохнути, шар укриття знімають і збирають урожай легко і без копання.

До слова, картопля, посаджена у такий спосіб дає більші врожаї, тому що створюються сприятливіші температурні умови – бульби не перегріваються, крім того, під соломою краще зберігається волога.

 Тетяна АДАМОВИЧ

Коментарі
Теги: господарюємо, картопля, поради, сільське господарство, Тетяна Адамович
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up