Новини

Керування дронами та мінна безпека: які зміни чекають на школярів з 1 вересня

Архів
100 переглядів

Уроки керування FPV-дронами, домедичної допомоги чи сортування сміття. Новий навчальний рік в Україні може принести чимало нових предметів школярам. Щоправда, не всі учні зможуть вивчати їх за партами у школі. Адже, як саме відбуватиметься навчання – офлайн чи онлайн – залежатиме від дуже багатьох факторів, серед яких і стан шкільних  укриттів, і близькість до лінії фронту.  Що чекає на учнів 1 вересня цього року, з’ясовував Центр громадського моніторингу та контролю.

FPV-дрони та домедична допомога

Школярів планують навчати керувати дронами та надавати  домедичну допомогу. Також їм викладатимуть мінну безпеку. Робитимуть це в межах дисципліни “Захист України”. До кінця 2023 року Міністерство освіти та науки має плани провести перший пілот оновленої дисципліни та отримати висновки. З другого півріччя навчального року у МОН хочуть уже повноцінно запроваджувати оновлення за дисципліною.

“FPV-дрони коштовні, але щонайменше один має з’явитися у кожному навчальному закладі. Манекени для домедичної підготовки, масогабаритні моделі зброї для інженерної підготовки – це все те, що потребує уваги”, — заявив міністр освіти Оксен Лісовий.

До викладання цього предмету хочуть залучати мотивованих педагогів, зокрема ветеранів війни та колишніх військових. “Треба розуміти, що школярі живуть у тому ж інформаційному просторі, що і дорослі, вони хвилюються, переживають, мають сумніви, їм страшно, вони хочуть бути корисними й долучатися до корисних справ і бути впевненими в собі. Знання для галочки їм цієї впевненості в собі не дають. … Тому основним є надання якісних знань”, – сказав міністр.

Вчитимуть і сортувати сміття

Тим часом в школах Чернівців планують ввести ще одну дисципліну — сортування сміття. Про це повідомив заступник міського голови Ігор Крохмаль.

“Цього року плануємо розпочати консультації з усіма навчальними закладами щодо впровадження у них уроків сортування сміття. Натомість надавачі послуг можуть запропонувати баки та його вивезення. Це досить цікавий досвід, який вже запроваджений в інших містах України. Там побачили: якщо дітей навчити сортувати сміття, вони вдома вчать цього батьків”, – розповідає Крохмаль.

Кількість шкільних дисциплін можуть скоротити

З іншого боку, в МОН заявили, що не лише додаватимуть предмети, а й можуть прибрати деякі з них із програми. Адже, за словами Оксена Лісового, нині школярі перевантажені дисциплінами, і не встигають приділити увагу кожній із них.

“Наприклад, у 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів. Таку кількість складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання (подекуди без гаджетів, адаптованих навчальних програм тощо). А в наших умовах – це на межі можливостей. Тож зрештою діти все одно зосереджуються на тих предметах, які обирають як пріоритетні. Це я бачу і як батько, і тривалий час спостерігав як директор Малої академії наук. Фактично питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, в якій формі відбувається навчання”, – поділився міністр освіти.

Водночас в МОН наголосили, що в жодному разі не розглядають скорочення таких базових дисциплін як історія України, українська мова, хімія, фізика, математика та біологія.

65% учнів зможуть повернутись до очного навчання

Окрім навчальних програм, ще один аспект навчального року-2023: у якому форматі відбуватиметься навчання. Наразі, за словами міністра освіти, укриттями забезпечені близько 9 тисяч шкіл з 13 тисяч. Проте не всі вони 1 вересня запрацюють очно: це відбудеться лише там, де діти будуть у безпеці. “75% шкіл з укриттями, але 65% дітей зможуть повернутись до очного навчання. Ми не повертаємо до очного навчання ті регіони, де є підвищені ризики, де йдуть активні бойові дії. Там навчання буде продовжуватись в онлайновому форматі”, — пояснив очільник МОН.

Наразі українському сектору освіти все ще потрібно три тисячі укриттів, загальна вартість яких становить понад  мільярд доларів.

Та навіть ті школи, які вийдуть на очне навчання, можуть перейти на онлайн посеред року, якщо цього вимагатиме ситуація. У разі складнощів з електроенергією в осінньо-зимовий період, школи скористаються минулорічним досвідом, коли в умовах відключення світла працювали дистанційно.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up