На головну Молодіжка Кінусайга: японське мистецтво для новорічного декору

Кінусайга: японське мистецтво для новорічного декору

650

І топ-три техніки виготовлення прикрас на ялинку від майстрині з педколеджу

Кінусайга – японська техніка, яку називають аплікацією з тканини або печворком без голки. Цілісне зображення майстри кінусайги створюють з клаптиків тканини, не скріплюючи їх між собою, без зшивання. Цією технікою вправно володіє четвертокурсниця педколеджу Оксана Кобак.

- реклама -

Кінусайга – це мистецтво, яке виростає з притаманної японцям ощадності. Японські кімоно з дорогого шовку, тож коли вони рвуться, японці, аби не викидати коштовну тканину, придумали для неї цікавий спосіб ресайклінгу. Із розрізаного на клаптики кімоно на дерев’яній основі створювали барвисті шовкові картини. Зображення на них завдяки поєднанню різних тканин виглядає текстурним і об’ємним.

Із цією технікою Оксана знайома уже дуже давно, ще з молодших класів. На уроках трудового навчання виготовляли для мам кінусайга-квіти, щоб подарувати на Восьме березня. Тепер ця техніка повертається в моду, пристосовуючись до різних варіацій декору. Вона доволі проста, тому, за бажання, з нею впоратися може кожен. Звісно, не всі створять картини, які дорівняються до краси шедеврів японських майстрів, але ексклюзивними прикрасами задекорувати новорічне деревце зможе кожен, особливо побувавши на майстер-класі Оксани.

Дівчина уже кілька разів проводила такі заняття – спершу на методоб’єднанні в педколеджі під керівництвом Ольги Вітрук, потім – у хабі «Creative Studio» на запрошення Анастасії Азанової.

Ялинкові прикраси у техніці кінусайга Оксана створює на основі пінопластових кульок-заготовок. На них спершу намічає задуманий візерунок, потім з допомогою канцелярського ножа робить прорізи в пінопласті, у яких фіксуватиме краї клаптика тканини. А вже згодом можна доклеїти різноманітний декор – бусинки, блискітки, шворочки, за які іграшки вішають на ялинку. «До речі, за таким же принципом можна робити і декоративні «писанки» до Великодня», –  підказує дівчина.

Новорічний або різдвяний декор, створений своїми руками, досі лишається у тренді. Адже авторські прикраси виглядають оригінально й ексклюзивно. Спеціально для читачів «Слова правди» Оксана Кобак радить три цікавих техніки виготовлення новорічних підвісок, які допоможуть надати вашій ялинці справді неповторного вигляду.

– Найперше це кінусайга, яка дозволяє доволі легко і просто створити цікавий візерунок в приємній для вас кольоровій гамі. Також зараз у тренді іграшки з простих, натуральний матеріалів. Тому ви можете взяти заготовку, обгорнути її мішковиною, прикрасити зеленими гілочками ялинки, дрібними шишками, жолудями та іншими природними елементами декору. Ну а якщо трішки знайомі із технікою валяння, то можете зваляти з шерсті й фігурні зображення. Наприклад – символу  прийдешнього року, Білого Щура.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 × чотири =