Новини

«Книга за життя» з історією, частуванням і  коштами для купівля дрона

Культура, Лайфстайл
88 переглядів

Попри прохолодну і вітряну погоду на Валах городища вкотре відбувся  благодійний ярмарок в підтримку ЗСУ  «Книга за життя».

Вже опівдні на локацію заманювали музичні ритми від інструментального ансамблю «Секвенція», керівником якого є Ольга Редько. Вкотре для себе підтвердила – музика у виконанні цього колективу личить Валам. Тихі, журливі мелодії, драйвовий рок «System of a Down»  формували атмосферу ярмарку і додавали відвідувачам гарного настрою.

У світ історичних пригод, що відбувалися в середні віки в Володимирі та Волині, занурив історик з Луцька Андрій Павляшик. Загалом цей історичний період характеризується найбільшим розквітом міста і Волинсько-Галицької держави. І не останню роль у зміцненні зав’язків з Європою відігравали жінки, стаючи дружинами тогочасних правителів.

Уже доброю традицією на ярмарку стає частування пловом, приготовленим на вогні директором заповідника ДІКЗ «Стародавній Володимир» Володимиром Пикалюком. Працівники заповідника, як господарі локації, докладають чимало зусиль, аби ярмарок пройшов вдало і щоразу намагаються пригостити його відвідувачів чимось смачним: цього разу це був зігріваючий осінній напій – глінтвейн, приготований Орисею Вознюк та Анастасією Бабенко.

Вдруге до заходу долучилася Володимир-Волинська птахофабрика. Її  працівники замаринували та приготували на вогні апетитну курку, яку кожен зумів придбати за донат у скриньку. А ще працівники підприємства щедро поділилися книжками на ярмарок.

Книг на ярмарку було чимало – дорослих та дитячих, на історичну тематику, з художнім ухилом, нон-фікшн. До речі, до збору книжок на ярмарок вдруге долучилася і редакція «Слова правди»: наші читачі поділилися книгами, яких зібралося аж два мішки. Серед них були й доволі рідкісні видання. Дві книги «Кеди в небі» з автографом нашої журналістки Віталіни Макарик навіть не встигли зайняти своє місце на столі серед інших– їх відразу ж придбали.

На ярмарку  продавали і вироби від майстрів хендмейду: імбирне печиво та льодяники, кошички й іграшки, мило, хатній декор і навіть чарівні палички зі світу Гаррі Поттера, які пропонували милі дівчатка Ангеліна та Олександра.

Волонтерка Ольга Жигунова висловлює подяки усім, хто долучився до організації ярмарку: «Дмитру Чернишу за смачні гарячі кавові напої; колективу ДІКЗ «Стародавній Володимир» не лише за збереження культурної та історичної спадщини, а й за постійні акції з метою допомоги ЗСУ; Христофору Кушпіту та Ірині Пикалюк за теплі посиденьки біля вогнища під гітару; фотографам Миколі Королюку, Олександрі Герус, Віталію Харчуку. За інформаційну підтримку Людмилі Романчук, колективу газети«Слово правди».

Олені Токарєвій та її колективу за постійне волонтерство попри купу власної роботи; центру професійної освіти за надані столи; Оксані Саганюк за транспорті послуги. Усім, хто прийшов із дітьми, родинами,  навіть не наддовго, задля підтримки наших ЗСУ, хто приніс власні книжки для реалізації, щира подяка».

Отож, спільними зусиллями вдалося зібрати 20 тисяч 75 гривень. По дві тисячі передали на ремонт автобуса, котрим в зоні ООС їздить, володимирчанин, воїн 117-ої бригади, та на лікування онкохворого мешканця міста. Решту грошей, а це 16 тисяч гривень,буде долучено до купівлі дрону для 14-ої бригади.

Ярослава КОЛОСКОВА

Фото Олександри ГЕРУС

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up