Новини
Сьогодні

Кохання в кольорі: на Волині для дружин загиблих Героїв організували арттерапію

Нововолинська
456 переглядів
Кохання в кольорі: на Волині для дружин загиблих Героїв організували арттерапію

На Волині розпочали реалізовувати проєкт для дружин загиблих Героїв «Жива. Справжні історії кохання».

Повномасштабна війна, яка ось уже майже два роки триває на нашій землі, вже одягнула на голови тисяч українок чорні хустки жалоби, принесла у їхні домівки невимовне горе, забравши навіки синів, чоловіків, батьків, коханих… Та не зламала їх.

Кажуть, що час лікує  і гоїть рани. Але інакшої думки про це матері та  вдови, чиї діти та чоловіки віддали найдорожче –  життя, захищаючи від ворога рідну землю.  Прожиті уже без найдорожчих серцю людей тижні, місяці, роки тільки дещо притуплюють біль, а рана на серці не заживає ніколи. Як і пам’ять про найрідніших. А ще час приводить до думки: жити потрібно заради майбутнього, заради дітей та онуків, адже найперше для них наші воїни йдуть на смертельний бій з ворогом, захищаючи кожен клаптик рідної землі.

Не зламатися, а жити допомагають рідні, друзі. А ще для цієї категорії  в Україні діють десятки різноманітних проєктів, які покликані повернути згорьованих батьків та вдів і дітей до повноцінного життя. Серед таких Всеукраїнський благодійний соціальний арттерапевтичний проєкт «Жива. Справжні історії кохання», який рік тому заснувала  Олена Сокальська  та ініціативна група  митців, волонтерів та благодійників. Арт-терапевтичні майстеркласи для дружин загиблих Героїв вже відбулись у Києві, Львові, Дніпрі, Кропивницькому, Івано-Франківську, а  минулої суботи – у Нововолинську.

На Волинь реалізовувати проєкт організаторів запросив президент благодійного фонду «Сучасна Україна», уродженець Нововолинська Володимир Гавриш. З ідейною натхненницею та координаторкою проєкту «Жива» Оленою Сокальською  він познайомився у Києві під час виставки робіт учасниць майстеркласів. Його так вразили картини та історії кохання, які розповіли дружини загиблих військових, що запропонував продовжувати проєкт в інших регіонах за підтримки фонду. У шахтарському місті організаторкою проєкту виступила начальниця відділу культури Марія Душук. Вона також є активною його учасницею, адже на цій проклятій війні втратила чоловіка. Допомогти втілити задумане їй погодилася викладачка художнього відділу Нововолинської школи мистецтв Олена Киця.

Кольором передати своє кохання на полотні виявили бажання, крім Марії Душук, вдови з Нововолинська та селища Благодатне Наталія Горбунова, Тетяна Войтович, Ольга Буторіна, Світлана Андросова, Ірина Крилова та Ольга  Харій. Кожний їх мазок пензлем – це не лише спомин про зруйнованежиття, але  й згадка про назавжди живе кохання. У кожній створеній ними картині розповідь про те, що любов обов’язково перемагає смерть. Як неодмінно переможе Україна.

«Мій чоловік дуже любив гори, а на картині море – бо це наша нездійснена мрія», так про картину, написану в рамках арт терапевтичного проєкту, розповіла Світлана Андросова. Вона першою завершила свою роботу під час майстеркласу, бо мала досвід – вдома малює картини за номерами. Це перше полотно за власним задумом, почате із чистого листа.

«Ми з Сергієм любили мандрувати й хотіли поїхати відпочити на море. Але війна не дала здійснити плани. На картині є гори, які він так любив, захід сонця і двері, крізь які лине світло нашого майбутнього», – зазначила Світлана і додала, що під час майстеркласу відчула емоційне піднесення, бо процес малювання затягує та відганяє погані думки. Жінка навіть думає придбати мольберт, аби продовжити малювати.

Сергій Андросов загинув 10 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання на Харківщині, не доживши до 36-річчя лише 10 днів.

«Сергій був сміливим і добрим. Він дуже любив свою сім’ю, був чуйним, ніжним, розумним. Останній свій контракт підписав ще до повномасштабної війни. Обіцяв, що це останній, казав: «Закінчиться війна, я повернусь додому і більше ніколи вас не залишу». Ми прожили разом 16 років, любили і берегли одне одного. На війні був мужнім і спокійним. Приймав зважені рішення. Зберіг багато життів солдат і цивільних. Він був і залишився коханим чоловіком і люблячим татом», – розповіла дружина полеглого воїна.

За інформацією пресслужби Благодійного фонду «Сучасна Україна», наступний майстерклас проєкту «Жива. Справжні історії кохання» запланований у Луцьку на початку грудня. З учасницями працюватиме луцька художниця Зоряна Рубан-Головчук у своїй студії в центрі міста.

Володимир Гавриш планує, після серії майстеркласів на Волині, виставку робіт дружин загиблих Героїв та їхніх історій кохання у Луцьку, бо проєкт насправді не про смерть. Він про життя, про силу, яку відшукує в собі кожна жінка, яка втратила кохану людину, або сина, аби рухатись далі й втілювати мрії, яких хотіла позбавити війна.

Валентина  ПЕТРОЩУК

Коментарі
Теги: арттерапія, дружини Героїв
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up