Новини

«Колодійчукові роси» визначили переможців

Архів
16 переглядів

Жодної нагороди в одній із номінацій і без перших місць – таким був підсумок восьмого регіонального дитячо-юнацького літературно-музичного конкурсу “Колодійчукові роси-2019”, який проводить у пам’ять про нашого земляка, поета і журналіста Євгенія Колодійчука  його дружина Жанна спільно з редакцією газети “Слово правди”. Нагородження переможців відбулося у день народження Колодійчука 12 вересня в історичному музеї імені Омеляна Дверницького.

У залі, де розмістилася виставка архівних фотографій, видань та особистих речей письменника, захід розпочався з прологу, що розповідав про його життя й творчість. Підготували його учні ЗОШ №2 під керівництвом завідувачки кафедрою української філології Надії Оліфирук та завідувачки бібліотекою Людмили Макаренко. Присвячений видатному земляку вірш прочитав науковий співробітник музею Богдан Янович. А тоді настав довгоочікуваний момент оголошення переможців. Їх привітали голова журі, засновниця конкурсу Жанна Колодійчук та співорганізаторка і членкиня журі Ірина Надюкова.

Цьогорічний конкурс відзначився двома особливостями: номінація “Гумор” лишилася без переможців та лауреатів, адже робіт на неї надійшло мало, та й ті не вирізнялися високою художньою і гумористичною цінністю. Без перших місць лишилися і номінації “Поезія” та “Проза”: у першій, за словами Жанни Колодійчук, переможець попередніх років Віталій Голіч так високо поставив планку, що поки що жоден не зміг її досягнути, а в другій просто не виявилося достатньо сильних і майстерно написаних текстів.

Друге місце в номінації “Поезія” присуджене учениці сьомого класу Льотничівського НВК Юлії Шулик, а третє – шестикласниці ЗОШ №1 Софії Хомін. Заохочувальна премія дісталася четвертокласниці Устилузької школи Евеліні Наконечній, яка бере активну участь у клубі “Юні читайлики” публічної бібліотеки Устилуга.

У номінації “Проза” друге місце поділили одинадцятикласниця ЗОШ №2 Марта Бутулай і восьмикласниця ЗОШ №5  імені Анатолія Кореневського Богдана Дорош, а третє – Олександра Ізотова, яка навчається у 10 класі ЗОШ №5, та учениця п’ятого класу Зимнівського ліцею Дарина Католик. Заохочувальною премією відзначили творчість семикласника ЗОШ №5 Олега Мазура. До слова, учні цієї школи представили на конкурс найбільше робіт.

Також Жанна Колодійчук подарувала для фондів історичного музею книги «Компартійна інквізиція. Невідома спадщина Матвія Шестопала” і “На пожарищі власного серця” (автор Михайло Скорик). У них розповідається про викладача факультету журналістики Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка, дисидента Матвія Шестопала, який став жертвою політичних переслідувань у 1965 році. На його захист стало 65 студентів, серед них був і Євген Колодійчук. Цінним подарунком також стала збірка пісень на слова Колодійчука.

Віталіна МАКАРИК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up