Новини

КОЛОНКА  РЕДАКТОРА: Пошта  пообіцяла: газети  доставлятиме

Архів
3 переглядів

   Минулого тижня  у  випусках новин промайнула така собі, здавалося безневинна інформація –  уряд у проект бюджету наступного  року заклав  500 мільйонів гривень для оплати послуг поштовикам за доставку пенсій. Не  берусь судити за  наших партнерів, але це порадувало і нас, газетярів.

Бо частково врегулювало те протистояння, на  яке пішла «Укрпошта», заявляючи, що такі послуги  для неї збиткові і вона відмовляється їх надавати, а  через такі фінансові  проблеми змушена буде закривати і ряд, найперше  сільських відділень, які особливого зиску їй не дають, скорочувати (хоч це вже фактично й зроблено) листонош. А останні – то якраз той  місток, через який газета  приходить до  наших передплатників.

Тому реформи у  цій галузі непокоять нині всіх редакторів волинських (іне тільки) газет, які вже у ширшому форматі зіФбралися на зустріч з керівником Волинської дирекції «Укрпошти» Іваном Шевчуком.  Запросили  на  цю зустріч нардепа Ірину Константевич, яка  поділяла занепокоєння перспективою занепаду пошти, найперше  у селах, де через неї пролягає чи не основник канал комунікації, говорила  про уразливість  для  населення багатьох теперішніх реформ. І, поспішаючи  на  позачергове  понеділкове зібрання у парламенті,  пообіцяла  шукати рецепти для поліпшення ситуації.

У Ігоря Шевчука на це була своя арифметика: їхні збитки від доставки пенсій у державі сягають  мільярда  гривень, уряд пообіцяв  половину, у області з  380 сільських відділень  200 – збиткові, тарифи на передплату зросли, але  і далі підростатимуть, хоч, як і в цілому світ, тиражі  друкованої періодики падають… На його думку, на пошту держава поклала велику соціальну відповідальність, забувши розділити її.

Багато  претензій  мали  медійники, які зібралися на комунікаційній платформі «Твій портал», до  очільника обласної пошти: і за  несвоєчасність доставки, і тарифи, і за забюрократизовану систему продажу, застарілість  техніки. І, звичайно, згадали  про нашумілі зарплати вищого топ-менеджменту. Щодо останніх, то той у відповідь навів приклади  з попередніх періодів діяльності пошти, коли  дешевий менеджмент призводив до  дорогих розкрадань.

Більшість з усього цього можна було б назвати внутрішніми проблемами «Укрпошти», але дещо раніше нардеп Ірина Константевич  та  Ігор  Шевчук засперечалися: перша  перекоувала, що «Укрпошта»  не  стільки бізнес, як  соціальна структура, бо  що  ще залишиться  на селі, де осовними «об’єктами” є церква, магазин і пошта, другий заперечував – вони стовідсотково бізнес, де в пріоритеті і відповідні правила.

Хто з них правий, можна було сказати, що судити не нам, але це болить і нам. Бо якщо у місті газету можна купити у багатьох точках (до речі, «дякуючи» пошті наш роздріб виріс до півтори тисячі  примірників), то важко щось ефективне вигадати  щодо доставки видання  у села.

«Закрити не можна залишити» –  такий  своєрідний слоган стосовно  діяльності пошти  поширювали мої колеги з багатьох областей. Після згаданої зустрічі у обласному центрі є надія, що кому, а то і знак оклику буде поставлено перед останнім з  цих трьох слів. Бо начальник Волинської  дирекції  «Укрпошти» з  його відкритістю до спілкування запевнив, що є  енденція  о поліпшення ситуації, що  вони не будуть закривати поштових відділень, що  пам’ятатимуть задекларований ще під час нашої попередньої  зустрічі  меморандум під гаслом «місцеву газету  -у кожен  дім.

Отож, вже не стільки  від себе, ай обласного  поштового високопосадовця на завершення хочу розвіяти сумніви тих, хто вагається, чи передплачувати  газету, зокрема «Слово правди», на  наступний рік.  Від себе запевняю, що  газета, а  їй у 2019-му виповниться 80 літ, попри  всі внутрішні труднощі, виходитиме, а те, що  її, як й інші місцеві видання,  принесуть у  кожен дім, редакторів  волинських газет, запевнив мололий та  енергійний начальник Волинської  дирекції «Укрпошти» Ігор Шевчук,  заявивши, що  кожна листоноша знає номер його мобільного телефону, за яким він  завжди відповідає на дзвінки.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up