На головну Новини Колонка юриста: Про оформлення спадщини у воєнний час

Колонка юриста: Про оформлення спадщини у воєнний час

287
Богдан Котович

З нашою редакцією розпочинає активну співпрацю юрист та адвокат Богдан Котович.  Він – фахівець з дев’ятирічним досвідом, начальник юридичного відділу одного з найбільших аграрних підприємств області.  Богдан охоче надасть відповіді на запитанняу галузі права, які вас турбують, тож надсилайте їх на адресу редакції. Також він готуватиме роз’яснення щодо змін у законодавстві та особливостей їх впровадження.

Про оформлення  спадщини у воєнний час

- реклама -

   Режим воєнного стану в Україні вносить свої особливості у правову систему України, а від так і у життя кожного українця.  Постановою  уряду від 28 лютого  цього року  «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» внесені зміни в порядок оформлення спадщини.

  Так, спадкоємцям варто звернути увагу, що передбачено зупинення перебігу строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття на час дії воєнного стану. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення строку для її прийняття.

   Звертаю увагу, що згідно з нормами цивільного законодавства України, строк на прийняття спадщини (тобто для написання заяви про її прийняття або відмови від неї) становить шість місяців з дня її відкриття. Відкриття спадщини – це день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

   Згаданою постановою держава надає право спадкоємцям прийняти спадщину протягом дії режиму воєнного стану (не зважаючи на його тривалість) та додатково  після його відміни у строк, що залишався на 24 лютого 2022 року із встановлених шести місяців.

   Другою суттєвою зміною порядку оформлення спадщини на період воєнного стану є місце її відкриття. Згідно з порядком, спадщина відкривається за останнім місцем проживання спадкодавця або за знаходження основної частини майна.

   Проте на практиці нотаріуси, маючи право заводити спадкові справи без «прив’язки» до місця відкриття спадщини, неохоче користуються цим, оскільки це передбачає в подальшому складнощі, пов’язані із отриманням документів, необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину. 

 Щодо нашого регіону, то на території міста Володимир та району усі приватні та державні нотаріуси працюють в звичному режимі, мають доступ до Єдиного реєстру заповітів та спадкових справ та приймають заяви про вступ у спадщину.

  Отож, не зважаючи на те, що на період воєнного стану строки на прийняття спадщини зупинені, рекомендую усім читачам не зволікати зі зверненням до нотаріуса із заявою про її прийняття, аби уникнути додаткових труднощів та зайвих фінансових витрат для спадкування майна.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

тринадцять − 9 =