На головну Війна Колонка юриста: відновлено реєстри для розпорядження нерухомими майном

Колонка юриста: відновлено реєстри для розпорядження нерухомими майном

118

З нашою редакцією розпочинає активну співпрацю юрист та адвокат Богдан Котович.  Він – фахівець з дев’ятирічним досвідом, начальник юридичного відділу одного з найбільших аграрних підприємств області.  Богдан охоче надасть відповіді на запитання у галузі права, які вас турбують, тож надсилайте їх на адресу редакції. Також він готуватиме роз’яснення щодо змін у законодавстві та особливостей їх впровадження.

Починаючи із 24 лютого, з метою забезпечення інформаційної та технічної безпеки, держава зупиняла  роботу держреєстрів України. Зараз поступово Міністерство юстиції її відновлює, щоб громадяни та юридичні особи могли користуватися наданими їм правами у повній мірі у тому числі і щодо розпорядження своїм нерухомим майном.

- реклама -

Так, дещо раніше державним та приватним нотаріусам було надано доступ до реєстру речових прав на нерухоме майно та вони вже мали можливість посвідчувати та реєструвати договори купівлі-продажу об’єктів нерухомого майна, які не прив’язані до земельної ділянки,  зокрема квартир тощо.

Фактично, починаючи із 24 травня на території нашого району державним та приватним нотаріусам надали доступ до земельного державного кадастру, це означає,що вони можуть виконувати дії в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно пов’язані із купівлею-продажом, здачею в оренду нерухомого майна (землі, приватних будинків комерційних приміщень, тощо).

Що стосується державних реєстраторів нерухомого майна, які працюють при центрах надання адміністративних послуг територіальних громад  нашого регіону, то відбувається відновлення їх повноцінної роботи в реєстрі найближчим часом. Перелік послуг, які вони зможуть надавати громадянам лишається таким же, як і до введення воєнного стану.

Отож держава відновила практично повну роботу електронних реєстрів, аби громадяни та бізнес, могли без перешкод розпоряджатися своїм майном, а відтак економічні процеси в державі відновлювались.

Якщо ви маєте запитання до юриста або хочете отримати його фахове роз’яснення певної ситуації, телефонуйте або присилайте свої листи у редакцію.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

8 − 7 =