На головну Молодіжка Коли і як випускники дев’ятих класів вступатимуть до коледжів

Коли і як випускники дев’ятих класів вступатимуть до коледжів

521

Для батьків дев’ятикласників, які планують здобувати професійну освіту, настає бентежний період. Хоч учні й не муситимуть цього року здавати ДПА, та вступні іспити до обраних коледжів та училищ ніхто не відмінить. Поза тим, карантин вніс свої правки в звичний розпорядок передвступної пори – скажімо, не відбулися «Дні відкритих дверей», відвідуючи які майбутні студенти та їхні батьки могли оглянути навчальне середовище, поспілкуватися з викладачами, дізнатися про вимоги для вступників.

Тож батьки абітурієнтів-дев’ятикласників звернулися до редакції «Слова правди» з проханням розповісти про особливості цьогорічної вступної кампанії і зміни, яких зазнали в ході освітньої реформи обидва володимир-волинські коледжі: до їхньої назви тепер включили слово «фаховий», а випускати вони будуть не молодших спеціалістів, як колись, а молодших фахових бакалаврів. «Чи значить це, що наші діти будуть прирівняні до кваліфікованих робітників? І чи зможуть вони, як було раніше, вступати після закінчення коледжу на третій курс університету?», – непокояться батьки.

- реклама -

Про це розмовляємо із заступницею директора Володимир-Волинського фахового педколеджу ім. А. Ю.Кримського з навчальної практики, кураторкою цьогорічної вступної кампанії Оленою Пелех та директором Володимир-Волинського агротехнічного фахового коледжу Олександром Коновалюком.

Олена Пелех:

– Щодо точних дат старту вступної кампанії, говорити поки рано, бо ще й Міністерство освіти із цим не визначилося. Але попередньо ми планували розпочати прийом документів 30 червня. На це буде відведено два тижні. І тоді, упродовж тижня, з 14 по 21 липня, проведемо вступні іспити. Конкретні дати, можливо, зміняться – це залежить від того, чи буде продовжено карантин і коли школи видадуть випускникам документи. Але таку структуру – два тижні на подання документів, тиждень на іспити – плануємо зберегти.

Зрештою, можу зауважити, що наш заклад має усі можливості провести іспити з дотриманням карантинних вимог, якщо доведеться. У нас вдосталь великих аудиторій, де можемо розмістити абітурієнтів на іспиті зі збереженням потрібної дистанції між ними. Уже років десять ми іспити проводимо так, як ЗНО: не більше двох викладачів і п’ятнадцяти студентів в аудиторії. Тому такий «карантинний» формат для нас звичний і зручний. Вступні іспити в нас відбуваються комплексно: діти одразу здають тести з двох дисциплін, які потрібні для вступу на певну спеціальність. Це дозволяє впоратися за один день. Тому які б зміни щодо карантину не були прийняті на рівні держави, ми впевнені, що зуміємо швидко пристосуватися до них так, аби було зручно абітурієнтам і нам.

Зміни у назві закладу пов’язані з реформою освіти, минулорічні вступники – останні, хто отримають ступінь молодшого спеціаліста, нинішні уже будуть фаховими молодшими бакалаврами. Для студентів не означатиме суттєвих змін. Щоправда, МОН орієнтує нас більше уваги приділяти практичній підготовці, але у нашому закладі практика і так посідає важливе місце у навчальному процесі. Тому нехай батьки не хвилюються, в процесі навчання нічого не зміниться, трохи змін буде в самій програмі, бо ми закладатимемо більше можливостей для практичної роботи. Але це аж ніяк не значить, що випускники закладу будуть прирівняні до кваліфікованих робітників. Фаховий молодший бакалавр – це ступінь вищої освіти. І, як і раніше, наші випускники зможуть складати ЗНО та продовжувати навчання в університетах, вступаючи одразу на третій курс.

На базі дев’ятих класів набираємо вступників на спеціальності «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», «Середня освіта (Трудове навчання та технології)», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа (діловодство)» та «Образотворче мистецтво». На базі одинадцятих – на «Дошкільну освіту» та нову спеціальність «Образотворче мистецтво. Декоративне мистецтво. Реставрація». Дев’ятикласники складатимуть вступні тести з двох предметів, одним із них обов’язково буде українська мова, іншим – біологія (для дошкільної освіти), математика (для початкової, середньої та діловодства) або творче завдання (для образотворчого мистецтва).

Детальнішу інформацію про умови вступу, вимоги до творчих робіт і зразки завдань та перелік тем ми виклали на нашому сайті у розділі «Вступ», зокрема, у «Довіднику абітурієнта – 2020». А коли закінчиться карантин, сподіваємося, буде можливість по суботах спілкуватися з ними, вчителі і студенти з радістю дадуть відповіді на всі запитання.

Олександр Коновалюк:

– Оскільки Міносвіти відмінило ДПА і налаштовує загальноосвітні школи видавати документи про базову середню освіту до 30 червня, то для дев’ятикласників час і структура вступної кампанії не зміниться. Тож заяви від них прийматимемо з 30 червня по 13 липня, з 14 по 21 липня відбудуться вступні іспити.

Набираємо студентів на спеціальності «агроінженерія», «електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «автомобільний транспорт», «геодезія та землеустрій» і «право». Абітурієнти-дев’ятикласники складатимуть іспит з української мови і літератури, а також, на вибір, з математики або фізики, крім правників, які складатимуть історію України чи географію, на власний вибір.

Загалом усі правила й вимоги щодо вступу, перелік спеціальностей та обсяг держзамовлення ми оприлюднили на сайті закладу https://vvak.in.ua/ та на нашій сторінці у фейсбуці. Щодо абітурієнтів-одинадцятикласників, то початок вступної кампанії залежить, коли МОН встановить нові терміни проведення ЗНО, і вже від цього будемо планувати й оголошувати терміни прийому документів. Поки що прогнозувати важко. Прийом документів на основі освітньо-кваліфікаційного рівня “кваліфікований робітник» відбуватиметься з 8 липня по 6 серпня.

Також хочу заспокоїти батьків: з невеличкою зміною у назві коледжу процес навчання не зміниться, а наші випускники, хоч і зватимуться молодшими фаховими бакалаврами, матимуть такі ж можливості, як і раніше – зокрема, здавати ЗНО з української мови та вступати до університетів на скорочену форму навчання.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

19 + тринадцять =