Новини

Коли й кому перерахують пенсії

Архів
5 переглядів

   Українським пенсіонерам  у цьому році кілька разів планують підвищити пенсійні виплати.

З січня  вже перераховані пенсії особам, які досягли 65-річного віку, мають стаж роботи жінки не менше 30 років,  чоловіки – не менше 35 та які не працюють. Таким громадянам мінімальний розмір пенсії встановлюється на рівні 40 відсотків від мінімальної зарплати,  яка  з початку року становить 4173 гривні, тобто 1669,2. Також із 1 січня  цього року проведено перерахунок у бік збільшення виплат „військовим” пенсіонерам.

З 1 березня передбачається індексування пенсій на коефіцієнт, що відповідає 50  відсоткам зростання рівня споживчих цін і 50  відсоткам зростання середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2018 рік, що передбачено частиною 2 статті 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

З 1 квітня планується провести  автоматичний перерахунок пенсій пенсіонерам, які після призначення (перерахунку) пенсій працювали та набули не менше як 24 місяці страхового стажу чи менше як 24 місяці, але минуло два календарні роки.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2019 рік” передбачено підвищення протягом року двічі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та встановлення розміру мінімальної пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які  втратили працездатність.  Так з 1 липня мінімальний розмір пенсії встановлено в розмірі 1564 гривні, а з 1 грудня  – 1638.

Усі ці перерахунки проводяться автоматично за матеріалами пенсійної справи, тобто додатково звертатись до органів Пенсійного фонду України не потрібно.

Лариса ВЕЛИЧКО,

начальник об’єднаного управління  ПФУ.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up