Новини

Коли на поміч приходить «Рокада»

Головне, Новини
502 переглядів

Минулого тижня із внутрішньо переміщеними особами, котрі знайшли прихисток у Зимнівській та Павлівській територіальних громадах, працювала мобільна група спеціалістів благодійного фонду «Рокада», який, будучи виконавчим партнером Управління верховного комісара ООН у справах біженців,  практично від початку повномасштабного вторгнення допомагає родинам ВПО адаптуватись в нових для них умовах.

І якщо раніше впізнаваність фонду формувало забезпечення переселенців речами першої необхідності та особистої гігієни, то нині на перше місце виходять послуги психосоціальної підтримки, які можна отримати від фахівців організації. Власне, з інформування про їх перелік розпочинається кожна зустріч із отримувачами стандартної непродовольчої допомоги.

Зокрема, соціальні працівники «Рокади» розповідають, що допомагають бенефіціарам з різних районів Волині у здійсненні запису до лікарів обласних медичних закладів, супроводжують їх на діагностичне обстеження та лікарський прийом, водночас  забезпечують і транспортування окремих осіб чи навіть цілих сімей з віддалених сіл до Луцька. Запити на такі супроводи можуть подавати переселенці віком більше 60 років, особи з інвалідністю, важкими хронічними захворюваннями, матері з малолітніми дітьми. До слова, протягом минулого року для таких категорій ВПО надано майже 480 послуг з транспортування, в тому числі й спеціально обладнаним автомобілем фонду, в якому облаштовані місця для перевезення людей на кріслах колісних. Як результат – люди отримали доступ до необхідних медичних послуг, медоглядів, курсів хіміотерапії, стаціонарного лікування та реабілітації.

Соціальні супроводи можливі і до установ державної та комунальної власності, в тому числі центрів надання адміністративних послуг, бюро безоплатної вторинної правової допомоги, управлінь Пенсійного фонду чи соціального захисту населення.  Вони відбуваються з метою оформлення документів: довідок ВПО, заявок на субсидії та пенсії, рішень про присвоєння статусу дітей війни, різноманітних пільг та допомог тощо.

Все більш затребуваною стає для переселенців психологічна допомога, спрямована на відновлення власного ресурсу і душевної рівноваги, пропрацювання стресів і травм, формування життєвих навичок, подолання тривожності. Залучити дорослих та дітей до індивідуальних чи групових консультацій, психоедукаційних занять, тренінгів з елементами арт-терапії можуть психологи фонду. Загалом, у минулому році ними надано більше трьох тисяч консультацій, проведено 88 психотреннігів, якими охоплені близько двох тисяч осіб.

Оскільки фонд «Рокада» на Волині має багато соціальних партнерів серед громадських організацій, соціальні працівники можуть здійснити міжвідомче перенаправлення, яке полягає у скеруванні на отримання юридичної консультації від працівників БФ «Право на захист» чи фонду «Відродження». Така послуга конфіденційна, вона дуже корисна переселенцям, які втратили документи, оформлюють виплати, намагаються довести руйнування майна, перебувають в процесі розлучення чи встановлення опіки над дитиною тощо. Крім того, фахівці фонду допоможуть людині навести контакти з кар’єрною радницею БФ «СпівДія», яка вміло віднайде сильні сторони шукача роботи і скерує на навчання, підвищення кваліфікації чи перекваліфікацію, допоможе знайти роботу або відкрити власну справу.

Хоч «Рокада» й не займається поселенням ВПО, але в напрямку СССМ тісно співпрацює з прихистками, що розташовані у різних тергромадах області. Тож порекомендувати тимчасовий притулок, надати контакти керівника та допомогти з переїздом – під силу соціальним працівникам фонду.

А ще величезну нішу в роботі благодійної організації займає процес кейс-менеджменту, в рамках якого відбувається ведення справи цілої родини, дорослої особи чи дитини з метою подолання складних життєвих обстави. Кейс-працівник та бенефіціар створюють спільний план дій, розрахований на 3-6 місяців, який призведе в результаті до поліпшення ситуації, соціальної адаптації, становлення особи.  Торік комплексну соціальну підтримку у вигляді консультацій, супроводів, координацій дій, потрібних для розв’язання життєвих проблем, зустрічей отримали 359 переселенців, які перебували у 154-х кейсах.

Заходи, які відбулись у Зимному та Павлівці, – це виїзні акції. Але не слід забувати, що запланувати особисту консультацію у місті Володимирі можна на інтеграційному просторі для ВПО, який діє в приміщенні гуманітарного відділу міськвиконкому. Обговорити перелічені та інші соціальні питання із фахівцями БФ «Рокада», отримати соціальну консультацію чи здійснити запис на зустріч можна за номерами телефонів: 0677441343, 0673231257.

Юлія ПАШКОВА

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up