На головну Новини Комфортна амбулаторія у селищі цукрового заводу

Комфортна амбулаторія у селищі цукрового заводу

850

З посмішкою та незмінно з улюбленими іграшками зустрічає своїх маленьких пацієнтів педіатриня Юлія Яцук (фото з особистого архіву лікарки) у амбулаторії загальної практики сімейної медицини №3, яка ось уже пів року як стала зручним осередком для отримання первинних медичних послуг для мешканців селища колишнього цукрового заводу. Особливо комфортно тут почуваються мами з дітьми, адже щоб пройти планове зважування чи щеплення, не потрібно контактувати із великою кількістю хворих, як це зазвичай трапляється у переповнених коридорах лікарні.  

А  для дорослого населення тут свої зручності – завжди вислухає та дасть дієву пораду знайомий більшості мешканців прилеглих до амбулаторії вулиць лікар Юрій Хиляк, а у спокійній обстановці денного стаціонару можна отримати всі необхідні процедури і призначення. Розповісти про цей медзаклад, а принагідно подякувати медикам за їхню роботу, нас попросили читачі, які отримують там медичні послуги саме у цього сімейного лікаря.

- реклама -

Лише запитавши у маршрутці – «четвірці» дорогу до амбулаторії, чую й схвальні відгуки про Юрія Хиляка – його у селищі добре знають. А вже в приміщенні стає зрозуміло: ранок п’ятниці для Юрія Юрійовича нічим не відрізняється від усіх інших, адже в просторому світлому холі під його кабінетом вишиковується чимала черга. «Ви зачекайте в коридорі, поки медсестра випише й винесе вам рецепт, а я терміново огляну жінку, якій стало зле», – самостійно врегульовує черговість прийому лікар і поспішає на допомогу хворій. Відривати його від важливих справ не можна, тож ловлю момент, коли вийшли з сусіднього педіатричного кабінету відвідувачі, та стукаю у двері.

   На вивісці цього не зазначено, та педіатриня Юлія Яцукзавідувачка амбулаторії. Вона у професії вже восьмий рік, до Володимир-Волинського потрапила на інтернатуру за розподіленням після закінчення навчання у Київському медуніверситеті імені Богомольця. Тут працювала дільничним педіатром на дільниці №6, а тепер вона – дитяча сімейна лікарка та ще й очолює невеликий, але, як каже сама, дружний і хороший колектив.

    «Не можна сказати, що наша АЗПСМ обслуговує лише територію селища, адже пів року тому і я, і сімейний лікар перейшли сюди працювати, маючи укладені договори з людьми з різних куточків Володимира-Волинського та навіть сіл району. Але оскільки ми обоє до реформи були дільничними лікарями саме на цій території, то так вже вийшло, що серед наших пацієнтів переважали люди з цього селища. Зараз їм, звичайно, зручніше відвідувати лікаря тут, на місці. Але приємно, що й інші пацієнти, яким тепер доводиться здалеку доїжджати  до амбулаторії, не переоформлювали договори на медичне обслуговування, а приїздять сюди», – розповідає Юлія Олександрівна.

   Вона також зазначає, що віднедавна у амбулаторії ввели ще пів ставки посади сімейного лікаря, відповідно до цього з 8 до 12 години щодня працюватиме  лікар-терапевт Василь Коваль.

Саме зараз відкритий запис до нього, як до сімейного лікаря. Тож якщо хтось іще з якихось причин не уклав необхідної для медобслуговування угоди, або досяг повноліття, коли треба змінювати дитячого сімейного лікаря на дорослого, чи просто комусь зручніше відвідувати нову амбулаторію, – вас тут чекають. Потрібно із документами, що посвідчують особу, підійти у кабінет Василя Мирославовича, де медична сестра допоможе оформити договір та візьме на облік пацієнта. 

  «У амбулаторії ведеться загальний прийом хворих, але за потреби ми приймаємо і пацієнтів з ознаками зараження коронавірусом. Це зазвичай відбувається за окремою схемою: пацієнт телефонує до свого лікаря, попереджає про наявність катаральних проявів, температури чи контакт із хворими на ковід та про те, що прибуде на огляд. Тоді лікар та медсестра відповідно до вимог протоколу одягають необхідні засоби захисту і проводять консультацію, обстеження, забір біоматеріалу для проведення тесту шляхом ПЛР-діагностики у спеціально обладнаному фільтрі, вхід до якого з іншого боку приміщення амбулаторії», – розповідає про те, як справляються із викликами часу, завідувачка закладу.

  А для загального прийому, зазначає вона, у амбулаторії за шість місяців її існування створені чудові умови. Тут не тільки світло і чисто, а й завжди тепло, бо забезпечує необхідний температурний режим власна котельня, що працює на твердому паливі. Це створює комфорт і для старших пацієнтів, і просто необхідна умова для немовлят, які проходять процес зважування, інших антропометричних замірів.

   Крім того, зізнається Юлія Олександрівна, її маленькі пацієнти у лікарні почуваються, наче вдома. Для їх прийому виділений найбільш сонячний, кольоровий і теплий кабінет. Дозволяє лікарка під час огляду побавитись іграшками, а особливою популярністю серед дітей користується барвистий телефон, що виграє різними мелодіями, варто лиш натиснути кнопку. А от для планових щеплень виділена уже інша кімната – із столиками, шафками для інструментів, холодильником для вакцини.

  Дорослі пацієнти, окрім огляду лікарем, можуть отримати призначені ін’єкції у маніпуляційній кімнаті, а умови стаціонару на чотири ліжка дозволяють на місці прийняти введення ліків через крапельниці. Можна  також виміряти тиск, пройти електрокардіограму. З 8 до 11 години проводяться забори венозної крові, яку передають у лабораторію ТМО на загальний аналіз, визначення рівня цукру та холестерину.

  Не вистачає тільки аптечного пункту у амбулаторії або поблизу неї, щоб люди могли за рецептами відразу придбати ліки. Найближча аптека знаходиться доволі далеко – біля дев’ятиповерхівок на вулиці Луцькій, старшим людям потрібно до неї доїжджати.

  Доки ми з Юлією Яцук оглядаємо кабінети, на кілька хвилин приєднується до розмови і Юрій Хиляк. Він розповідає, що лікує людей ось уже чверть століття, всяке бачив у своїй практиці. Помітив, що в більшості загострення хвороб залежить від сезонності, але останні роки, окрім коронавірусу, який у всіх на слуху, спостерігає значне збільшення пацієнтів із хворобами суглобів та хребта. Крім того багато пацієнтів скаржаться на високий тиск, запальні процеси, хвороби внутрішніх органів. Що ж до щеплень від ковіду, каже, потрохи люди звертаються, але не масово.

    Нині Юрій Юрійович обслуговує в амбулаторії дві тисячі пацієнтів. Вони їздять на прийоми до нього навіть на околицю міста, а він завжди – у вихідний та посеред ночі – бере слухавку.

  «А ще нас аура хороша», – упевнені працівники цього медзакладу. Вони розповідають, що на початку роботи відвідувачі, аби прикрасити новостворену амбулаторію, дарували вазони, які зараз стоять на усіх вікнах. Ці насадження у клініці швидко пішли в ріст, розцвіли, навіть лимонне дерево випустило пуп’янки, що згодом перетворились у прекрасні білі квіти з тонким ароматом. Тому, сподіваються лікарі, і здоров’я їхніх пацієнтів завжди йтиме на поправку.

  Турбує їх лише одне – людям важко знайти дорогу до амбулаторії. І хоч вона помітна навіть з дороги свіжим ремонтом і приємним світло-зеленим кольором, геолокатор не може відшукати її за адресою реєстрації вул. Луцька, 230, а люди плутають приміщення із колишньою амбулаторією, яка була неподалік, а нині у ній діє стоматкабінет.

   Тому для відвідувачів наголошують: приміщення амбулаторії зовсім поруч із магазином, на якому теж зелені яскраві вивіски. Маршруткою до нього слід їхати до останньої зупинки «Цукровий завод», якщо дивитись у луцькому напрямку, амбулаторія буде праворуч, вглиб забудови. До неї є й добрий автомобільний доїзд.

А загалом лікарі АЗПСМ №3 бажають нашим читачам берегти себе та завжди бути здоровими!

Юлія ПАШКОВА

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два + девятнадцять =