Новини
Сьогодні
20.07.2024

Компенсації за сонячні електростанції і теплові насоси для ОСББ

Лайфстайл, Новини
259 переглядів

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) можуть отримати компенсацію до мільйона гривень за встановлення сонячних електростанцій, до двох мільйонів – за встановлення теплових насосів.

У країні майже 40 тисяч ОСББ, для них діє спеціальна програма ГрінДІМ, яку запустив Фонд енергоефективності. Вже отримали першу заявку з міста Дрогобич Львівської області, де ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВ. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль  закликав всі ОСББ та усіх громадян, які живуть у багатоквартирних будинках, підштовхувати свої ОСББ користуватися цією програмою, аби стати більш енергонезалежними. Він також закликав місцеву владу активніше встановлювати газопоршневі, газотурбінні, когенераційні установки. На центральному рівні є політичні домовленості про підтримку громад, партнери готові швидко доставляти й допомагати зі встановленням енергообладнання.

ОСББ і місцева влада мають встановити у багатоквартирних будинках дотягувачі ліфтів, щоб люди не застрягали, і помпи для забезпечення тиску води й опалення, щоб не було з цим проблем під час планових та аварійних відключень протягом опалювального сезону.

Коментарі
Теги: компенсація, Сонячні електростації, теплові насоси
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up