Новини

Координаційна рада допомагатиме у правовій освіті

Архів
7 переглядів

На першому в цім році засіданні районної міжвідомчої координаційно-методичної ради  з правової освіти населення  затвердили її склад.

Про завдання  з правової освіти населення щодо підвищення рівня правової освіченості громадян, серед яких і співпраця з центром з надання безплатної вторинної правової допомоги у рамках загальнонаціонального проекту «Я маю право!», розповів керівник апарату  РДА  Сергій Романюк. Учні навчальних закладів району візьмуть участь у всеукраїнському конкурсі шкільних малюнків. До 22-річниці Конституції України відбудеться місячник правових знань, а у бібліотеках  – виставки з викладкою спеціальної літератури тощо.

Для координації роботи ради з правової освіти головне управління юстиції в області розробило методичний посібник, який проаналізувала головний спеціаліст юридичного відділу РДА Поліна Гаврилюк.

Як працює центр з надання вторинної безоплатної правової допомоги з незахищеними верствами населення, як реалізують проект «Я маю право!» проінформував начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної правової допомоги Степан Слащук, котрий навів конкретні приклади, як їхні правозахисники  допомогли виграти судові позови жителям Володимира, Нововолинська, Локач, Любомля, котрі зверталися з приводу захисту, представництва інтересів у судах, державних і органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, просили допомогти написати документи процесуального характеру.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають найбільш чутливі та соціально незахищені категорії: діти-сироти, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (у тому числі й учасники АТО), малозабезпечені, люди з інвалідністю, переселенці, біженці. А недавно таке право на всі види БВПД отримали й ті, хто постраждали від домашнього або насильства за ознакою статі.

«Я маю право!» надзвичайно важливий проект, який підвищить рівень правового  захисту прав кожної людини, адже завдяки освітній місії серед населення підвищуються їхні знання, які сприяють правовій активності та правосвідомості, зазначив Степан Слащук.

       Тетяна АДАМОВИЧ.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up