На головну Новини Корпоративні цінності та здорова продукція: яким був рік для «Епікуру»

Корпоративні цінності та здорова продукція: яким був рік для «Епікуру»

199

Курятина без антибіотиків, здоровий спосіб життя працівників, соціально відповідальний бізнес – ці та інші тренди уже не перший рік активно впроваджує ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика», чий новий бренд «Епікур» впевнено завойовує вітчизняний та закордонний ринки. Про те, яким був рік, що добігає кінця, для одного з найпотужніших українських підприємств із виробництва курятини, які плани та перспективи його розвитку, журналісти мали нагоду поспілкуватись із генеральним директором птахофабрики Аліною Сич під час підсумкової прес-конференції.

ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика»  –  одне з найбільших платників податків на Волині. За підсумками 11 місяців у бюджети різних рівнів сплачено понад 161 мільйон гривень.  Аліна Сич розповіла, що на птахофабриці, яка має більш, ніж 60-річний досвід вирощування птиці, нині працює понад півтори тисячі людей. Середня заробітна плата працівників  становить 13 тисяч 800 гривень

- реклама -

Якщо ще декілька років тому на підприємстві була плинність кадрів, то зараз тут майже не лишилось вільних вакансій. І справа не лише у високій заробітній платі, яка вже зрівнялась із оплатою праці у сусідній Польщі, а і у багатьох мотиваційних програмах, які з успіхом діють на птахофабриці. До таких належить конкурс ініціатив «Інкубатор талантів», різноманітні цікаві навчальні тренінги і семінари, а також залучення до спорту. Найпопулярнішим видом спортивних активностей серед працівників птахофабрики є біг. «Епікурівці» беруть участь у марафонах, що  відбуваються у великих містах України  і навіть у Європі.

– Для нас важливо, аби працівники птахофабрики охоче йшли на роботу, бо тут їх цінують, допомагають самореалізуватись та дбають про їхнє здоров’я. Тому на підприємстві запроваджено безплатне  медичне страхування, на яке цього року витратили півтора мільйона гривень, а наступного року ця сума перевищить уже два мільйони. Важливою складовою нашої корпоративної культури є здоровий спосіб життя. Таким чином об’єднуємо наших працівників навколо бігу, – зазначила очільниця підприємства.

Володимир-Волинська птахофабрика дбає про здоров’я не лише членів свого трудового колективу, а і споживачів своєї продукції – відтак, близько половини курятини, яку виробляє, вирощується без антибіотиків та інших шкідливих домішок . Така продукція реалізується під уже відомим брендом «Епікур».

– Цією темою зацікавились близько трьох років тому на міжнародній конференції у Відні, – зауважує Аліна Сич. – Вивчивши досвід закордонних колег, ми прийняли на себе певний виклик і виготовили для українського споживача інноваційний продукт. Дуже сподіваємось, що тренд вирощування м’яса без антибіотиків переймуть усі виробники продукції тваринного походження. Саме тому наше підприємство стало ініціатором петиції про заборону безконтрольного використання антибіотиків у тваринництві, птахівництві, рослинництві та молочній промисловості, збір підписів якої триває і зараз. У цей же час підприємство стало ініціатором розроблення і впровадження галузевих стандартів про заборону безконтрольного використання антибіотиків у харчовій промисловості України.

Потужності Володимир-Волинської птахофабрики складаються із 11 бригад, сотні пташників, що оснащені сучасним обладнанням, власного комбікормового заводу, виробничої лабораторії, цеху переробки та земельного фонду для вирощування зернових культур.  Одноразова посадка птиці становить 4 мільйони 600 голів. Підприємство здійснює свою діяльність відповідно до HACCP та має сертифікат ISO 22000:05 , що гарантує високі стандарти виробництва та безпеки сировини і готової продукції.

На птахофабриці затверджено стратегічний план розвитку із терміном реалізації до 2027 року, відповідно до якого планується удвічі збільшити виробничі потужності.  Серед цілей, яких уже вдалось досягнути, – запровадження  багатьох інноваційних проєктів. До таких належать: введення в експлуатацію обладнання зі спалювання пір’я, яке використовується для підігрівання  води у цеху переробки; встановлення економного LED освітлення на всіх пташниках, сімдесят відсотків яких обладнані твердопаливними котлами, що дозволяє економити електричну енергію та природний газ.

Цього року  птахофабрика розпочала будівництво нового сучасного цеху переробки, яке планують завершити влітку 2021 року. Якщо зараз підприємство переробляє шість тисяч голів на годину, то із введенням в експлуатацію нового забійного цеху, їх кількість зросте до 13-ти з половиною тисяч. Передбачається також повний запуск комбікормового заводу, який зараз працює лише наполовину своєї потужності, та будівництво нових пташників.

Не стоїть осторонь підприємство і культурного життя громад – птахофабрика традиційно виступає спонсором як масштабних фестивальних дійств, таких як «Княжий», «Смаковиця по-володимирськи», «Коровай-сузір’я», так і святкування днів сіл, творчих конкурсів на кшталт «Голос громади» тощо. Окрім цього, «Епікур» підтримує дитячі інтернати та будинки престарілих, активно працює підприємство в плані підтримки освітніх проектів, завдяки чому учні громад стають частими гостями фабрики, лекцій по Scrum, та учасниками корпоративної культури підприємства.

До спілкування із медійниками долучились усі голови об’єднаних громад Володимирщини, адже на території кожної з них знаходяться виробничі потужності птахофабрики, а відтак у місцеві бюджети надходять податки, а жителі мають роботу. Найбільше пощастило Зарічанській громаді, адже саме на її території зареєстроване ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика».  З 30 мільйонів власних доходів цієї ОТГ – близько 20-ти отримують завдяки птахофабриці. Зарічанський сільський голова Ігор Пальонка  відзначив, що підприємство, пташники якого є у кожному населеному пункті громади, за останні роки стало справді соціально відповідальним та відкритим. А з керівництвом птахофабрики завжди приємно мати справу.

Подякував за співпрацю очільниці підприємства і голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик, який зазначив, що, окрім сплати податків, птахофабрика охоче підтримує і реалізацію різних проектів. Таким чином у селі Когильне за підтримки птахофабрики було відремонтовано водопровід.

До бюджету Устилузької міської ОТГ за 11 місяців цього року надійшло майже два мільйони податків від ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика». Міський голова Віктор Поліщук  висловив вдячність Аліні Сич за допомогу місцевим ФАПам, які птахофабрика свого часу забезпечувала необхідними медикаментами. Окрім цього, підприємство ремонтує дороги та під’їздні шляхи до своїх об’єктів, а в селі Селиськи жителі безплатно користуються водопостачанням від птахофабрики. Очільник громади відмітив, що тішиться, що на його території працює такий інвестор.

Оваднівська громада свого часу змушена була чекати аж два роки, аби об’єднатись із Гайківською сільрадою сусіднього Турійського району, адже на той час ще не було відповідної законодавчої бази для створення ОТГ із населених пунктів різних районів. І хоча за цей час громада дещо втратила у субвенції на розвиток, її голова Сергій Панасевич про це не шкодує, адже  саме на території Гайківської сільради птахофабрика будує новий переробний цех, а це у перспективі принесе громаді значний прибуток до місцевого бюджету та нові робочі місця.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

3 − два =