На головну Інтерв'ю Костянтин Зінкевич: «Нову міську раду бачу якоюсь ...

Костянтин Зінкевич: «Нову міську раду бачу якоюсь вищою та інтелігентнішою»

681

Він прийшов у політику після того, як шість років тому не зміг лишатись осторонь подій, які відбувались у нашій державі. Місцевий підприємець Костянтин Зінкевич очолив потужний волонтерський рух на підтримку наших військовослужбовців, за що ГО «Об’єднання « Активіст» отримала високу нагороду- орден «Народний герой України». Володимирчани проявили свою довіру волонтеру та громадському активісту, обравши його депутатом обласної ради, а нині він хоче продовжити свій шлях служінню громади, балотуючись у депутати Володимир-Волинської міської ради під номером  1 у списку кандидатів від «Об’єднання «Самопоміч». 

– Пане Костянтине, чи були останні п’ять років депутатства в обласній раді для вас недаремними, адже, вочевидь, набули  достатньо  досвіду та нових знань, котрі тепер знадобляться і у роботі депутатом нашої об’єднаної міської ради?

- реклама -

Досвід депутатства в обласній раді був дуже корисним і я це однозначно використаю, коли стану депутатом міської ради. З нами в команді йдуть нові люди, і добре, що тепер є кому підказати їм деякі речі, аби не наступати на ті ж граблі, що і п’ять років тому. За цей час ми добре вивчили законодавство та депутатський інструментарій, бачимо усі закулісні ігри, на більшість з яких узагалі не ведемось, і не впадаємо в істерики та розбірки, на які нас навмисне провокують. Тому зараз відчуваємо себе значно впевненіше.

– Що вам вдалось втілити за час роботи депутатом обласної ради, на які процеси чи рішення вплинули?

– Одна з крайніх моїх ініціатив, яку вважаю досягненням – це проект рішення стосовно обрання очільників усіх медичних установи Волині за конкурсом. Це рішення облрада підтримала і тепер усіх керівників медичних закладів призначають на конкурсній основі.

Я був ініціатором того, аби на реставрацію історичного музею ім. О. Дверницького було виділено 400 тисяч гривень з обласного бюджету. Також підтримував та голосував за фінансування реставрації та музеєфікації пам’ятки «Городище Вали». Відповідно до мого та запиту Олексія Панасюка нарешті почався ремонт дороги Володимир-Волинський-Верба. До речі, всі запити, які подавав за ці роки, були підтримані депутатами обласної ради. Серед них і запит про придбання пересувних габаритно-вагових комплексів. І зараз ці комплекси бережуть дороги Волині і наповнюють бюджет. Усі вулиці Володимира-Волинського, які асфальтувалися у співфінансуванні з обласним бюджетом, були у моїх зверненнях і пропрацьовувались у постійній комісії Олексієм Панасюком. На очищення річки Риловиці теж виділялись  кошти з обласного бюджету за що ми, звісно, голосували.

Окремим рядком хочу згадати про новий регламент обласної ради, який є якісним і був прийнятий радою на початку каденції. Ми від «Самопомочі» внесли більше сотні поправок, і я багато свого часу приділив саме створенню цього документу.

Свого часу «Самопоміч» переламала ситуацію на сесії обласної ради, коли побачили, що у розподілі бюджету відсутній мільйон гривень на добудову Зарічанського дитсадка. Ми змушені були зупинити сесію і таки змогли переконати голів облради та обладміністрації  віднайти ці кошти. За 15 хвилин перерви ці гроші таки знайшли. Вдалось також відстояти  обласний ліцей «Центр освіти», щоб залишити його на обласному фінансуванні, захистити інтереси Володимир-Волинської станції переливання крові, вберігши колектив від 60-відсотковогого скорочення. Волиньрада підтримала мій запит про створення на Волині програми «Доступного простору для маломобільних груп населення», але поки що цього не вдалось втілити, тому сподіваюсь, що новий склад усіх рад зверне увагу на це важливе питання.

– Якою ви бачите Володимир-Волинську міську раду нового скликання?

Нову міську раду бачу якоюсь вищою та інтелігентнішою. Дуже хочеться, аби більше не було отого «базару», який досі толерувався на всіх засіданнях міським головою. Натомість сподіваюсь, що у сесійній залі буде звучати більше конструктиву. Особисто я запропоную всім політичним силам лишати умовні «сокири війни» за межами сесійної зали та роботи постійних комісій. В обласній раді нам це вдавалось у більшості випадків. У той же час у Володимир-Волинській міській раді останнього скликання навіть самі світлі ідеї не проходили тільки через те, що їх запропонувала політична сила, яка не є толерантною до міського голови. Тому майбутню міську раду хочу бачити сучаснішою, молодшою у сенсі новаторства та сміливішою.

– Політичні лозунги багатьох кандидатів майорять змінами, які необхідні нашому місту. Яких, на вашу думку, першочергових змін потребує Володимир?

– Я дуже хочу, аби люди у нашому місті не були злі. А людина не буде злою, коли у неї все буде нормально – коли хтось із членів її родини йде у лікарню, а там їй надають якісні послуги, коли її діти мають належну освіту, що дозволяє їм вступити до вузу, коли  рідне місто виглядає по-європейськи, де безпечно та комфортно жити всім категоріям та верствам населення, де встановлені справедливі, а не завищені тарифи на комунальні послуги, а люди поважного віку не відчувають себе забутими та покинутими. Як цього досягнути? Вважаю, що у першу чергу потрібно змінити менталітет міської влади, бо ті люди, які зараз є на багатьох посадах, ментально не здатні на прогресивні зміни. Відчуваю, що ми точно зможемо змінити місто на краще разом із командою чесних людей, котрі мають для цього достатньо енергії та запалу.

– Невдовзі в одному човні з містом опиниться Зарічанська громада. Як вважаєте, чи добре нам буде плисти разом?

Дуже часто зараз звучить фраза «приєднана Зарічанська ОТГ», проте хочу наголосити, що відбулось не приєднання, а об’єднання, тому що це рівні громади з рівними правами. Бо коли когось меншого приєднують до більшого, то він часто опиняється в позиції «молодшого брата». Але такого тут бути не може. Відразу після обрання нового складу міської ради необхідно сідати за стіл і вносити зміни у генеральний план та вирівнювати тарифи, забезпечувати сполучення по усій території. Ті землі, які тепер будуть у Володимир-Волинській громаді, не повинні бездумно «профукатись» та роздатись, адже ними треба розпорядитись правильно, у першу чергу залучивши сюди інвесторів. До речі, років 20 тому територія міста була більшою, адже межа закінчувалась біля 7-го тупика, проте її перемістили до повороту на птахофабрику, коли деяким із відомих бізнесменів захотілось за безцінь придбати землю, яка вже виявилась за межами міста.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про теперішню команду «Самопомочі». Чи дуже вона змінилась з часу попередніх виборів?

– Команда наша зросла і дуже тішусь, що всі ці люди щирі, класні, порядні та справжні професіонали своєї справи. Серед них є освітяни, медики,  музиканти, військовослужбовці, юристи, приватні підприємці, багатодітні та батьки дітей з інвалідністю. Ще не ставши депутатами міської ради, нові члени команди  вже показують згуртованість та велике бажання працювати на результат. Цікаво, що деякі з них давно приглядались до нашої команди і коли переконались, що ми не крадемо, що наші слова не розходяться з голосуванням, то чекали нагоди, аби долучитись.

– Чому міська організація «Об’єднання «Самопоміч» вирішила висунути на пост міського голови Олексія Панасюка, адже іще кілька місяців  тому в кулуарах ходили чутки про інші кандидатури від вашої політичної сили?

Це було виважене колективне рішення нашої команди, яка впевнена, що в Олексія Панасюка вийде працювати міським головою якісно та чесно. Вважаю, що його принциповість не дасть повестись на брудні пропозиції, у той же час у нього достатньо здорового глузду, аби знайти компроміс з усіма політичними силами. Дивлячись, як Олексій Панасюк керує своїм бізнесом, на сто відсотків можна бути упевненим, що він є найкращим кандидатом з тих, що зараз балотуються на міського голову. Він точно не буде ставити свої особисті інтереси вище інтересів громади, адже ця людина не заради чиновницького крісла та депутатського мандату ризикувала життям на Майдані, вклала у допомогу нашій армії більше двох мільйонів гривень та зініціювала низку волонтерських проектів. Усі можливі новаторські ідеї, котрі десятиліттями не потрапляють до нашого міста через менталітет існуючої більшості у владі Володимира-Волинського, з приходом  прогресивного та проєвропейського політика Олексія Панасюка, я впевнений, почнуть втілюватись у життя.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

вісімнадцять + пять =