На головну Новини Козацькі лунниці виготовляли у музеї

Козацькі лунниці виготовляли у музеї

120

Патріотичний майстер-клас в історичному музеї імені Омеляна Дверницького для дітей провела майстриня Ілона Велимчаниця. До організації заходудолучилася також Олена Жуйвода – педагогиня, депутатка міської ради, яка вже багато років співпрацює з музеєм. І цього разу  вона прийшла зі своїми учнями. Крім місцевих дітей, завітали в музей і ті, які разом з батьками вимушено переїхали до Володимира через війну.

Розпочали із фотопрезентації про державні символи України, звичаї, хоробрість та незламний дух українських козаків, послідовниками яких є сучасні герої України – воїни ЗСУ та волонтери. Виявляється, мали козаки і свої обереги. Одним із них була срібна сережка у формі півмісяця – лунниця. Якщо козак був єдиним сином у матері, сережку носив у лівому вусі, якщо останнім чоловіком роду – у правому. У походах і боях таких по можливості берегли і підстраховували.

- реклама -

Діти захоплено слухали розповідь пані Ілони. Великою несподіванкою для них було й те, що у козацькому війську були й жінки – воїни. Їх називали поляницями. На продовження діти оглянули музейні експонати – козацькі глиняні люльки та металеві підкови, а тоді усі разом заспівали “Ой у лузі червона калина”.

Далі майстриня роздала дітям дерев’яні заготовки у формі карти України та сережки – лунниці, олівці та фарби й наголосила, щоб діти малювали щось позитивне, передаючи нашим захисникам свої побажання та підтримку. Завітала на акцію й Анна Голюк – військовослужбовиця, яка багато років працювала вчителькою, професійно займалася вишиванням стрічками, але вирішила також боронити рідну землю. Її донечка Даринка також розписала оберіг для мами.  

На завершення для дітей були приготовлені смачні подарунки –  імбирні пряники з гербом від Ілони Велинчаниці, а також фрукти та солодощі від депутата обласної ради Віктора Олійника та Зої Шумейко, котрі також профінансували всі закуплені матеріали.

Колектив музею дякує усім друзям, які згуртувалися і змогли зробити свято для дітей, а також нагадати про актуальність патріотичного виховання дітей та молоді.

Ганна ДОСКОЧ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

дванадцять + 18 =