Щороку 23 червня відзначається День державної служби України. На передодні цього професійного свята хотілося б привідкрити завісу їх трудових буднів і ближче познайомити зі специфікою роботи. Для цього я навідалася у гості до своїх колег – Наталії Гуль та Мирослави Адаменко. Їх обрала не випадково – нещодавно вони повернулися із Луцька, де представляли район на конкурсі «Кращий державний службовець».
За 10 років конкурсу у районному етапі взяло участь 282 держслужбовців, 20 із них представляли наш район у обласному турі, двоє стали лауреатами всеукраїнського етапу – у 2011 році честь райдержадміністрацій області відстоювала у столиці Юлія Пашкова, а у 2015 – перемогу у другому етапі та можливість представити себе на такому рівні здобула Катерина Підгурець – начальник відділу розвитку, інвестицій та європейської інтеграції управління агропромислового розвитку РДА.[/vc_message]
Цього року перемогу в районному етапі конкурсу у номінації «Кращий керівник» здобула начальник відділу фінансово-господарського забезпечення апарату райдержадміністрації Наталія Гуль, а у номінації «Кращий спеціаліст» – державний реєстратор сектору реєстрації РДА Мирослава Адаменко. Їх попросила поділитися враженнями від участі в конкурсі.
Наталію Володимирівну, як зазвичай, застаю у робочому кабінеті за горою бухгалтерських справ.
– Ви стали переможцем районного етапу та взяли участь у обласному. Як потрапили на держслужбу, і враження від конкурсу?
– Працюю у райдержадміністрації уже 15 років. Прийшля сюдт на посаду головного спеціаліста, а із 2005-го очолюю відділ фінансово-господарського забезпечення, уже маю певний досвід роботи у цій сфері, було цікаво взяти участь у цьому конкурсі, перевірити рівень знань, поділитися позитивними напрацюваннями з колегами. Під час підготовки та участі у двох етапах змогла вдосконалити та систематизувати знання та навички в сфері держслужби. Цей конкурс дав можливість мені ще раз у себе повірити та проявити себе, чогось досягти. З’явилося безліч ідей, які хотілося би реалізувати, додалося ентузіазму, натхнення.
– Якими рисами, на вашу думку, має володіти державний службовець?
– По-перше, відповідальністю, по-друге, людяністю. Можливо, навіть навпаки. Ще справедливістю, готовністю до самовіддачі. Він повинен йти в ногу з часом і технологіями. Вимоги до працівників держслужби зростають чи не щомісяця, тож постійно вчимося та самовдосконалюємося. А ще потрібно уміти працювати з людьми так, щоб не соромно було дивитися їм в очі.
– Мабуть, ці слова можна вважати вашим життєвим кредо?
– Моє гасло: живи і працюй так, щоб не було соромно озирнутися назад.
– Отож, ви «на своєму місці»?
– Я колись прочитала фразу Конфуція «Якщо вам поталанить правильно обрати професію, то вам не доведеться працювати в житті жодного дня». Так от, вважаю, що мені поталанило. Я займаюся тим, що люблю, тому від роботи отримую задоволення.
– Що порадите колегам, які вагаються, чи варто брати участь у подібних конкурсах?
– Якщо ви прагнете до самореалізації та подальшого розвитку, шукаєте нові ідеї для професійної діяльності, бажаєте розширити світогляд – участь у конкурсі дасть вам таку можливість. Крім того, дозволить познайомитися з найкращими фахівцями та професіоналами, висловити власні професійні ідеї, подивитись на своє місце у державній службі та усвідомити особистий внесок у її розвиток. Тож не втрачайте шанс проявити себе.
Для розмови із Мирославою Адаменко, молодим державним реєстратором яка працює на держслужбі лише другий рік, іду в міськрайонний ЦНАП.
Завжди усміхнена та весела дівчина не приховує хвилювання, адже інтерв’ю даватиме вперше.
– Мирославо, що спонукало взяти участь у конкурсі?
– Усе трапилося спонтанно. Начальник відділу організаційної роботи та управління персоналом розповів співробітникам, що проводиться такий конкурс. Не роздумуючи, вирішила спробувати свої сили.
– Сподівалися на перемогу в першому етапі?
– Я людина, яка завжди собі каже: якщо брати участь, то тільки ставлячи певну мету. І якщо не перемогти, то зробити максимально так, як ти уявляєш собі в ідеалі.
– Які враження від участі у обласному етапі?
– Приємно з тим, що знайшлися люди, які допомогли перебороти мій страх перед участю на такому рівні. Мене підбадьорювали друзі та колеги, серед яких і наш переможець у номінації «Кращий керівник» Наталія Гуль. Неабияку підтримку я відчувала і з боку голови райдержадміністрації Наталії Василець, яка усіляко намагалася вгамувати моє хвилювання перед поїздкою до Луцька та налаштувати на позитив.
Другий приємний момент – високий рівень організації районного конкурсу. Не можна не відмітити, наскільки цікаво й кваліфіковано були підібрані запитання. Також мені дуже сподобалося, як організували конкурс в області. Для мене це був майстер-клас з організації заходів такого рівня.
Відбувалося все у три етапи: співбесіда, написання тестів і розгорнутих відповідей на питання, захист презентації. Найважче було, як на мене, то на співбесіді, оскільки усе як на справжньому іспиті: витягуєш білет, готуєшся, відповідаєш.
– Як ви готувалися до конкурсу?
– Довелося заново проштудіювати «Конституцію України», Закони «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та багато інших. Дивилася також політичні програми, які, до речі, мені стали в нагоді.
– Що дала участь у конкурсі?
– Особисто для мене – то це усвідомлення важливості своєї роботи. Також дуже цікаво було поспілкуватися з колегами з інших районів. Прийшло усвідомлення того, що державний службовець має бути не лише зациклений на рутинній діяльності, а й націлений на отримання нових знань та навичок. Дух конкуренції, звісно, витав у повітрі, але це була скоріше не боротьба направлена проти когось, а бажання якомога краще представити в першу чергу себе.
– А чи хотіли б в майбутньому взяти участь у конкурсі не як спеціаліст, а як керівник?
– Вважаю, що необхідно дати шанс й іншим. З радістю допомагатиму колегам готуватися до конкурсу. А якщо мені пощастить стати керівником… Це буде вже інша історія.
– Отже, прагнете бути керівником?
– Який солдат не мріє стати генералом? І якщо хтось скаже, що він не бажає просунутися на вищий службовий щабель, я просто в це не повірю. Людині неприродно не мріяти про більші досягнення.
До речі, коли стаття готувалася до друку, то на адресу райдержадміністрації надійшов лист, з якого стало відомо, що Мирослава Адаменко ввійшла до трійки призерів ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець».
Наталія ЛАЗАР,
головний спеціаліст з питань внутрішньої політики оргвідділу РДА.