8 серпня відзначали День військ зв’язку України. Їх роль в Збройних Силах, особливо, в умовах війни, переоцінити важко. Військовий зв’язок – це той нерв, що проходить через усі підрозділи, об’єднуючи їх у єдиний потужний механізм, який працює злагоджено, оперативно, чітко, розбиваючи ворога, що ступив на українську землю.
Коли всі системи та вузли працюють, як слід, здається, що робота військових зв’язківців непомітна, та коли ж щось із обладнання виходить із ладу, це відчувають всі й одразу. А такі проблеми трапляються, чимало клопотів, приміром, може наробити гроза чи сильний вітер. Тоді наші зв’язківці усувають їх миттєво у будь-яку пору доби, року, за будь-яких умов, інколи навіть екстремальнихє
Нині у війську відбувається перехід на цифровий зв’язок. Інноваційні технології дають значно надійніший захист, але працювати з ними не так просто. Військовий зв’язківець має мати знання ІТ-технологій, розбиратися в сучасних засобах зв’язку, і робити це краще, ніж пересічний користувач гаджетами.
Усі наші зв’язківці, від начальника зв’язку бригади до військовослужбовців взводів зв’язку у підрозділах, це – єдиний, дружній та дієвий колектив. З нагоди свята командир бригади полковник Олександр Жакун нагородив кращих з них нагрудним знаком «Почесному зв’язківцю». Отримав його і командир взводу зв’язку одного з підрозділів нашої бригади лейтенант Тарас Хацер (на знімку), який розпочинав службу ще 51-й бригаді, з якою пройшов нелегкий бойовий шлях пекельного для України 2014 року. Визволяючи місто Рубіжне від російсько-терористичних угрупувань й будучи ще старшим сержантом і старшиною роти, Тарас Хацер зробив на сухій сосні гільзами пам’ятний напис «Тут була 51 бригада», що став вже став історичним експонатом у музеї визволеного міста. З нагоди третьої річниці визволення Рубіжного волонтери та місцева спілка ветеранів АТО нагородили нашого побратима почесною відзнакою «Перемога за нами».
Надія ЗАМРИГА.