На головну Новини Крізь віки та епохи: як у Рогожанах до Дня Незалежності патріотичне відео...

Крізь віки та епохи: як у Рогожанах до Дня Незалежності патріотичне відео знімали

865

Черговими неперевершеними відеороботами відзначились аматори сцени будинку культури села Рогожани під керівництвом директорки Наталії Матіюк, яку тут вде на повному серйозі називають продюсеркою. З нагоди Дня Державного Прапора вони зняли відео, у котрому діти різних вікових груп – від наймолодших до юних на фоні полів, сільських краєвидів та улюбленого центру культури  створюють різноманітні візерунки за допомогою синіх та жовтих полотен.

А фільм до Дня незалежності України – просто вражаючий. Він проносить глядачів крізь час від славної козацької доби до національно-визвольного руху УПА, а далі до сучасності – війни на Сході України. Особливого колориту йому додають витримані у стилі кожної з епох костюми, зйомки біля старої хати, козацький кінь у кадрі та ніжні мальви, що віддавна прикрашали кожне традиційне подвір’я в Україні.

- реклама -

Усі епізоди об’єднані темою вічного чекання української жінки свого лицаря із бойового походу, та врешті щасливого воз’єднання родини, яка зустрічає свого героя із війни. Поруч із реалістичними побутовими сценами – уособлення України – жінки, матері всіх дітей, що полягли на фронтах, яка бажає лише світлого майбуття для своїх синів і дочок. На початку вона постає перед глядачами босоніж, у простій вишиваній лляній сорочці, а наприкінці – у синьо-жовтому вбранні з пишним вінком на гордій голові.

“Роби, що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є, – так народилося наше відео до Дня Незалежності України. Ми часто, а може і завжди стикаємося з тим, що нема костюмів, обладнання, ресурсів, коштів, сили, часу, але є бажання. Тому з костюмами частково нам допомогли районний будинок культури та магазин “Армо” з міста Володимира-Волинського, час, кошти і обладнання знайшли мої “артисти”, а ви даєте силу нам своїми коментарями!» – зазначила у дописі на своїй сторінці у Фейсбуці Наталія Матіюк.

Вона також розповіла, що більшість із артистів, що задіяні у відеороботі, – студенти, які навчаються у вишах в різних містах України: Дарина та Катерина Мартинюк, Софія Бохотниця й Вікторія Корнієнко. А от образ учасника Української повстанської армії майстерно втілив військовослужбовець прикордонної служби Матвійчук Олександр, козацьку вдачу продемонстрував юрист Устилузької ОТГ Сергій Бохотниця, а військовослужбовця ЗСУ зобразив місцевий фермер Андрій Стецан.  Найменшою акторкою фільму стала донечка Наталі – Софійка Матіюк.

Патріотичне відео рогожанців набирає сотні репостів та уже 17 тисяч переглядів. Пропонуємо його й нашим читачам:

https://www.facebook.com/100050684093898/videos/165566155142853/?id=100050684093898&epa=SEARCH_BOX

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

пятнадцять − пять =