Якщо хочете вивести кротів, зробіть так. Приберіть  землю із нори, щоб було видно отвір, й покладіть туди грудочку карбіду та залийте нору водою. Під дією газів, що утворяться від сполуки води із карбідом, кроти надовго залишать своє «поселення».

Так само, у нору можна покласти шматки оселедця – його запаху також не люблять ці тварини. Як і вільхової та бузинової кори.

- реклама -

Звісно, ці підземні «господарі» завдають нам чимало клопоту. Але варто знати й те, що кроти знищують капустянку, хрущів та інших городніх шкідників.

Для боротьби з шкідниками на плодових деревах, особливо попелиці, яка цього року сильно активізувалася, застосовуйте гербіцидні препарати «каліпсо» і «беская», але дерева і рослини обробляйте не раніше, ніж за місяць до збору врожаю. Для більшої безпечності використовуйте біологічні препарати «актофіт» і «капут» – після них можна споживати фрукти і ягоди уже за кілька днів.

А ось для жуків-сонечок попелиця справжнє частування – одне їх з’їдає у день чотири десятки. Отож, побачивши на присадибній ділянці цих червоних у крапинку «бедриків», не знищуйте їх.

Галина АНДРОЩУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три × 2 =