На головну живи активно КВІТКОВА НАУКА ЗАРІЧАНСЬКОЇ МАЙСТРИНІ

КВІТКОВА НАУКА ЗАРІЧАНСЬКОЇ МАЙСТРИНІ

147

   Жителька Заріччя Валентина Борусевич самостійно опанувала безліч технік декоративно-прикладного мистецтва: декупаж, писанкарство, кракелюр, вітражний і точковий розпис на склі, шкірі… Вона виготовляє ляльки-обереги із запашним травами й ангеликів з бісеру,  букети з цукерок. Її топіарії, так звані деревця щастя, повезли на подарунок у Польщу, кухонні дощечки у техніці деку пажу придбали білоруси, а фужери, декоровані кольоровими нитками і стразами  купили для молодят, котрі одружувалися у Великобританії!

Своїми навичками і досвідом вона залюбки ділиться з охочими – організовує виставки в музеї ім. О. Дверницького й у культурно-мистецькому центрі, майстер-класи – для студентів університету третього віку, людей з обмеженими можливостями, адже і сама є членом міськрайонної організації інвалідів.

- реклама -

Недавно Валентина Сергіївна  на наше запрошення завітала у міську бібліотеку для дорослих, де вчила учнів 7-А класу ЗОШ №5 ім. А. Кореневського виготовляти троянди з гофрованого паперу.

Майстриня каже, що уже понад три десятки літ виготовляє квіти з гофрованого паперу. А розпочинала з весільних, якими колись прикрашали короваї. Якось на весіллі у рідні на короваї власноруч  оздобила палиці-шишки.  Веселяни, побачивши їх, запитували, хто виготовив такі гарні квіти? З тих пір пані Валентина шукає себе у різних техніках хенд-мейду. І завдячує цьому сину Олександру, котрий навчив її різним художнім тонкощам, бо він професійний художник.

Жінка родом з Новосілок, нині проживає у Заріччі. Зі шкільних років мріяла стати художником, але життя внесло свої невтішні корективи. Колись Валентина працювала закрійником в ательє, пізніше через хворобу втратила роботу.  У неї додалося більше вільного часу, а фантазії їй не позичати. Через деякий час захоплення перетворило її на справжнього майстра декору. І згодом вивчилась на перукаря,  освоїла мистецтво гелевого розпису на нігтях та точковий розпис фарбами на різних виробах.

Старанні учениці не помітили як промайнув час, відведений на майстер-клас.  А він замість запланованих півтори години розтягнувся затягнувся на три. А дівчатка ще хотіли навчитися робити ангелів, різдвяні зірки-іграшки, ляльки… Але це вже на перспективу. Троянди, виготовлені власноруч, діти подарували своїм рідним.

Ольга ГУМЕННА,

бібліотекар міської бібліотеки для дорослих.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

чотирнадцять + 15 =