На головну Новини «Ладомир», що став спортивною гордістю нашого міста і всієї Волині

«Ладомир», що став спортивною гордістю нашого міста і всієї Волині

142

   У минулому номері газети ми вже розміщували інформацію про здобутий володимирськими дівчатами з команди «Ладомир» кубок України з футзалу. «Це вперше в історії Волині. Мало кому випадає нагода отримати таку нагороду, і, тим паче в ігрових видах спорту – виконати норматив майстра спорту України», – зазначив керівник відділу освіти міста В’ячеслав Петрук на урочистій зустрічі зі спортсменками у залі засідань міської ради. Їх запросили туди, щоб привітати і вручити відзнаки.
Детальніше про спортивні успіхи переможців розповів директор ліцею «Центр освіти» Валентин Вірковський, підкресливши, що високий результат змагань – це вершина айсбергу. Насправді ж, в основі – багато речей, без яких «Ладомир» як такий міг і не відбутися.
Жіночий футбол, і футзал зокрема, нині лише розвивається. Але в ліцеї є і молодша команда, що дихає у спину старшим дівчатам і цього року виборола срібну нагороду. По суті, підростає серйозна зміна гравцям Вищої ліги.
«Ладомир» складається переважно із вихованців чи випускників ліцею, є кілька запрошених гравців. Вони грають не тільки у футзал (у вищій лізі вже третій сезон), а й другий сезон у великому футболі. Та найбільше нагород здобувають саме у футзалі. Тримаються переважно в середині турнірної таблиці. Однак щоб піднятись вище, зауважує Валентин Петрович, не вистачає фінансового ресурсу. Бо від цього залежить якість тренувань, стимулювання спортсменок тощо. «Якщо вдасться це розв’язати, «Ладомир» абсолютно готовий конкурувати з найкращими командами України. Два роки тому й не очікував, що виграємо у першій лізі, та й тепер не був готовий до того, що переможемо у вищій. Дівчата, неждано-негадано, якнайкраще зіграли з одним із лідерів України з футзалу, київським «Будстаром», обігравши його з рахунком 5:3. І фактично виконали усі нормативи майстра спорту. Крім того, вони прославили Володимир. Адже майже ніде не значиться, що це – шкільна команда. В першу чергу дівчата представляють місто, Волинь. Це єдина у нас команда, що грає у прем’єр-лізі як великого футболу, так і футзалу”.
Валентин Вірковський розповів також, що на наступний сезон вимоги Федерації футболу стали значно жорсткішими. І їх виконання потягне за собою збільшення витрат. Найбільшу суму на команду виділяє нині наше місто, відчутно допомагають Валентин Кошельник, Євген Шелепіна, підприємство «Кроноспан», представники якого, разом із підприємцями, також були присутніми на зустрічі з дівчатами у міськвиконкомі. «Дякую тим, хто не дає зникнути нашій команді, хто за будь-яких форс-мажорних обставин дає їй триматись на плаву».
Є нині потреба забезпечити високої якості медичне обслуговування спортсменок, налагодити процес реабілітації, адже без травм зі змагань вони майже не виходять. Одна з перших вимог Федерації – перевести дівчат на контракт і виплачувати їм хоч якийсь мінімум за роботу. Безплатно працює із ними і тренер Олег Бортнік, що також неправильно. «Розрив між тим, що треба, і тим, що є, – у межах півмільйона гривень», – підсумував опис фінансових потреб директор ліцею.
Квіти й відзнаки вручив спортсменкам міський голова Петро Саганюк, від імені міськвиконкому та депутатського корпусу подякував і спортсменкам, і їхнім спонсорам. Сказав, що їхня перемога – це своєрідна реклама міста. «Будемо спільно розв’язувати ваші проблеми, можливо, дізнавшись про цей тріумф, і спонсорів тепер додасться».
Дівчата не лишились у боргу, подякували за визнання та вручили від себе спортивні
медалі і міському голові, і присутнім у залі меценатам.

P. S. За повідомленням прес-служби Асоціації футзалу України, найкращим бомбардиром сезону визнано Вікторію Гірин з “Ладомира”. Вітаємо!
Світлана КОШИРЕЦЬ.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

12 − одинадцять =