Місто Грубешів має нового партнера
Грубешів має перше місто-партнер у Польщі. Ним стало Пшасниш, що розташоване в Мазовецькому воєводстві, на річці Венгерка.
«Ми будуватимемо дружні стосунки та обмінюватимемося досвідами нашої молоді, літніх людей, підприємців і місцевих органів влади. Ми будемо співпрацювати та спостерігати за функціонуванням наших муніципальних установ в інноваційний спосіб. Ми будемо черпати хороші практики та досвід функціонування міста один у одного. Разом визначимо, яку з назв наших міст важче вимовити. Одне можна сказати точно: коли ми об’єднаємо зусилля, будемо непереможними у конкурсах найкреативніших міст Польщі», – пишуть на фейсбук-сторінці міста.
Це важливе партнерство було ініційовано Лукашем Хростовським, мером Пшасниша, який побачив потенціал у зближенні обох міст, незважаючи на їхню віддаленість. Грубешів, відомий своєю багатою культурною та історичною спадщиною, тепер матиме можливість розвивати стосунки та обмінюватися досвідом з містом з такою ж довгою історією та амбітними планами на майбутнє.
10 унікальних музичних подій на замковому подвір’ї у Кентшині
Цьогорічний сезон «Літня замкова сцена» добіг кінця. За останні два місяці на замковому подвір’ї в Кентшині відбулось 10 унікальних музичних подій. Всі вони мали великий інтерес з боку громадськості, повідомили на сторінці міста у фейсбуці.
Під час останнього концерту на замковій сцені перед глядачами виступив Marek Gał Przzzka з програмою «Авторська пісня – спів Стачури». Організували цикл «Літня замкова сцена» два заклади культури міста Кентшин – міська публічна бібліотека і музей ім. Войцеха Кентшинського.
Расейняй долучився до виклику мобільності
Уже традиційно восени у Литві проводиться національний виклик мобільності, який передбачає об’єднання людей за спільним заняттям – пішими чи велосипедними прогулянками.
«Проєкт, який триває вже четвертий рік поспіль, довів, що для кожного з нас прогулянки – це не лише спосіб проведення вільного часу, а й можливість зміцнити фізичне та емоційне здоров’я… Президент Литовської Республіки Гітанас Науседа запрошує прийняти цьогорічний виклик – стійка мобільність для всіх», – пишуть на сторінці громади. Усіх охочих запрошують приєднатися до програми «walk15» та змагатися протягом двох місяців в одному з восьми викликів: міста, містечка, громади, громадські та неурядові організації, литовці у світі, школи, університети або цьогорічна новинка – велосипедний виклик. Конкурс триватиме з 16 вересня до 16 листопада. Індивідуальна ціль для кожного етапу – 400 тисяч кроків і 600 кілометрів для їзди на велосипеді. Після виконання мети кожен отримає віртуальний диплом. Три найактивніші команди та одна команда з найбільшою середньою кількістю кроків (від 15 учасників) отримають спеціальні нагороди.
150-річчя пожежної команди у Цвікау
Пожежна команда у Цвікау відзначила 150-річчя. З нагоди цієї події відбулося чимало заходів, повідомляють на сторінці міста у фейсбуці.
У священичих будинках відкрилася невеличка спеціальна виставка – тексти, зображення та деякі експонати розповідають про роботу та історію професійної пожежної команди. На головному ринку для відвідувачів підготували виставку старої та сучасної техніки та засобів гасіння вогню, стенд служби екстреної допомоги, історичні фільми, заходи для дітей. Відбувся показ мод пожежної команди, вистава, а висотна група провела показове тренування в Ратуші, продемонструвавши свої навички.
Ленчиця долучилася до кампанії “Дитинство без насильства”
Нещодавно один мурал прикрасив вулицю Казімежа Одновіцеля, а тепер створюється другий на стіні багатоквартирного будинку на вулиці Марії Конопницької. Це відбувається у рамках кампанії «Дитинство без насильства», організованої фундацією «Mały Duży Młodych» за фінансової підтримки міської ради, повідомили на фейсбук-сторінці міста.
Організаторами загальнонаціональної акції «Дитинство без насильства» є БО «Розширення можливостей дітей» та Національна коаліція захисту дітей. Ця акція проходить під патронатом омбудсмена у справах дітей Моніки Горна-Цєшляк, а почесний патронат узяв на себе прем’єр-міністр Республіки Польща Дональд Туск. Метою кампанії є протидія насильству над дітьми, у рамках якої відбуваються загальнонаціональні та місцеві освітні заходи. Для завершення муралу потрібен деякий час. Але він нестиме важливий посил.
Юні володимирчани на канікулах у Мальборку
Поморський фонд охорони пам’яток NOTABENE організував відпочинок для групи талановитої української молоді з міста-партнера Володимира. 20 учасників з двома супроводжуючими перебували у Польщі з 24 серпня до 3 вересня. Два дні вони провели у Мальборку, решту – у Рибальських Кутах на Балтійському морі.
Як повідомляють на сайті міста, у Мальборку молодь завітала в Латинську школу, де її вітали з подарунками бурмістр Марек Харжевський та віце-мер Ян Тадеуш Вільк. Юнаки і дівчата брали участь у майстеркласах, відвідали музеї, водонапірну вежу, зустрілися з представниками Молодіжної ради, вирушили в круїз на Ногаті, насолодилися атракціонами в Парку динозаврів. «Проєкт має на меті підтримати мистецький розвиток цих молодих людей і сприяти отриманню нового досвіду. А ще, перш за все, забезпечити їм кілька спокійних днів і ночей, вільних від тривог, бомбардувань та інших загроз. Важливим ефектом цього проєкту є відновлення його учасниками емоційної рівноваги та відчуття безпеки», – зазначають на сайті.
Підготувала Валентина ТИНЕНСЬКА