«Розповіді про майстрів» – таку назву має літературна вітальня, що відкрилась у міській бібліотеці для дорослих якраз на свято архистратига Михаїла. Сюди завітали шанувальники українського слова.
Найперше хвилиною мовчання вшанували Героїв, котрі боролись за волю України на майдані Незалежності, що стали символами свободи і гідності українського народу. Багато авторів, відомих літераторів, блогерів, журналістів присвятили цій темі свої розповіді – члени літературної вітальні ознайомилися з ними на книжковій виставці.
Опісля бібліотекар Тетяна Гілевич розповіла про майстра слова Остапа Вишню, який, як і ми нині, у минулому столітті боровся за єдність і незалежність українського народу. Його ім`я стало чи не найпопулярнішим після Тараса Шевченка і Лесі Українки – за життя письменника видано понад сто збірок. Він висміював бюрократів і вельмож, окозамилювачів, підлабузників, спекулянтів. Не раз за це його намагалися знищити, а влада засуджувала за «тероризм». Либонь, мало хто з письменників того часу був таким близьким до народу, як Остап Вишня, який ніколи не забував і не цурався свого коріння. Як багато він міг би ще написати, якби не зазнав десятирічного ув`язнення у сталінських таборах.
Гостями у літературній вітальні були місцеві поети. Тут звучали нові вірші автора збірки «Лебедина любов» Богдана Яновича, котрий розповів, що надихає його до творчості. Вперше читав свої вірші Андрій Музичук, який має їх понад сотню, – у них звучить любов до України, до народу, до мамусі, до волинського краю…. Хлопець мріє про власну збірку.
Спілкувалися у вітальні за чашкою чаю, і несподівано відкрили нових поетів – Ольгу Бернадську і Анну Наумчук, котрі також віршують. Отож чекайте на цікаві зустрічі – за анонсами стежте на нашій сторінці у Фейсбук.
Ольга ГУМЕННА,
бібліотекар міської бібліотеки для дорослих.
Літературна вітальня у міській бібліотеці
30 переглядів
Коментарі